Foto: Vida Press

Aastal 2015 ostis Disney legendaarse hiina naissõdalase Hua Mulani lool põhineva filmi “Mulan” stsenaariumi. 1998. aastal linastunud multifilmi uusversioon peaks kinodesse jõudma 2. novembril 2018. Loo äratab ellu Niki Caro — ta on teine naissoost režissöör, kellele antakse projekti eelarveks üle 100 miljoni dollari.

Foto: Vida Press

Disney teatas, et ka 1994. aastal valminud “Lõvikuningas” on saamas uue kuue. Simba ja tema kirevad sõbrad äratab taas ellu Jon Favreau, kes lavastas ka “Džungliraamatu” uusversiooni. Täpset kuupäeva pole hetkel veel paika pandud.

Foto: CAP/PLF, Supplied by Capital Pictures

1941. aastal valminud Disney täispikk joonisfilm “Dumbo” saab uue hingamise Tim Burtoni käe läbi. Film kõneleb küll noorest elevandist, keda tema suurte kõrvade pärast narritakse, ent Burton on lubanud ehtsaid elevante mitte ekraanile tuua. Väljaande The Hollywood Reporter andmete kohaselt kasutab Disney filmimiseks erinevaid tehnikaid. Täpset kuupäeva pole paika pandud.

Foto: Vida Press

Araabia muinasjutul “Aladini imelamp” põhinev joonisfilm “Aladdin” saab eelloo. Valmiva filmi kangelaseks on džinn, kellele 1992. aastal Robin Williams oma hääle kinkis, ning suurel ekraanil jutustatakse lugu sellest, kuidas värvikas tegelane imelampi sattus.

Foto: Vida Press

Kui arvasite, et sellega Aladini lugude taaselustamine piirdub, siis eksisite — loomulikult saab ka 1992. aastal valminud joonisfilm oma uusversiooni, mille lavastajaks on Guy Ritchie.