1. "Magnum Force" (1973)

Clint Eastwoodi "Magnum Force" pole legendaarne mitte ainult sellepärast, et tegu on "Dirty Harry" järjega, vaid selles on ka üks eriti brutaalne stseen, mis olevat inspireerinud ka kurikuulsaid Hi-Fi mõrvu.

Nimelt on filmis stseen, milles sutenöör kallab prostituudile torupuhastusvahendit kurgust alla. Umbes sama asi juhtus 1974. aastal ka Utah'i osariigis, kui röövlid piinasid ja tapsid röövi käigus kolm inimest. Ühele ohvrile kallati ka keemilist ainet kurgust alla, mis põletas küll teda, aga sarnaselt filmile ei tapnud kohe.

Tapjate sõnul otsisid nad unikaalset viisi inimese piinamiseks ja tapmiseks ning "Magnum Force'i" peal sattudes, kasutasid nad just filmis olnud versiooni. Isegi kui nad poleks filmi näinud, siis oleksid nad kasutanud mõne teise filmi loomingulist tapatööd.

Vaata lisaks: 10 alahinnatud filmi suurepärastelt režissööridelt.

2. "Hirvekütt" ("The Deer Hunter", 1978)

Michael Cimino ühe parimas filmis "Hirvekütt" on stseen, mis põhimõtteliselt tutvustas Ameerika publikule terminit "vene rulett". Stseenis on peavad kaks parimat sõpra Vietnami sõdurite kätte vangi jäädes mängima vene ruletti ehk ulatama relva üksteisele niikaua, kuni üks neist kaotab pea.

1981. aastal leidis psühhiaater Thomas Radecki, et film tõi kaasa pärast linastumist vähemalt 25 inimese surma. See arv oli 1989. aastal juba 35. Kõige hiljutisem neist juhtus 2015. aastal, mil 20-aastane noormees mängis vene ruletti oma sõpradega ning kaotas.

Vaata lisaks: 6 näitlejat, kes on teinud kohutavaid asju.

3. "Sündinud tapjaks" ("Natural Born Killers", 1994)

1995. aastal suundusid Sarah Edmondson ja tema poiss-sõber Benjamin James Darras vägivaldsele reisile läbi Mississippi ja Louisiana. Neid olevat selleks innustanud Oliver Stone'i vastuoluline film "Sündinud tapjaks" ("Natural Born Killers"). Edmonson tulistas Louisiana poodi röövides kassapidajat Patsy Byersit, kes jäi ellu, kuid halvatuks. Ta kaebas kohtusse nii filmitegijad kui ka kurjategijad, süüdistades seejuures kõiges filmi. Kohus loobus süüasjast 1997. aastal, kuid Byers oli juba mitu kuud varem vähki surnud.

Vaata lisaks: 5 mõrva, mida inspireerisid õudusfilmid.

4. "Matrix" (" The Matrix", 1999)

"Matrix" oli film, mis muutis maailma: sellel olid jalustrabavad efektid ning sisu, mis oli niivõrd ajast ees, et isegi uued ulmefilmid pole suutnud sama maagiat tabada.

Mõne inimese jaoks oli filmi avaldatud "tõde", et me elame kõik virtuaalreaalsuses ning meid kasutatakse tegelikult masinate patareidena natuke liiga usutav, sest vähemalt kolm inimest põhjendasid mõrvu sellega, et nad elasid teo sooritamise ajal arvutis olevas virtualreaalsuses.

2002. aastal tappis seda väites Californias elanud Vadim Mieseges oma majaomaniku. Sama tegi samal aastal ka teine mees Tonda Ansley, kes tappis samuti oma majaomaniku. 2003. aastal tappis Virginias elanud Joshua Cooke oma vanemad ning ütles hiljem, et teda ei saa vahistada, sest mõrvad toimusid virtuaalrealsuses.

Vaata lisaks: 15 fakti, mida sa "Matrixi" kohta tõenäoliselt ei teadnud.

5. "Raharong" ("Money Train", 1995)

Wesley Snipes märul, milles ta koos Woody Harrelsoniga röövib rongi, inspireeris lausa seitset sarnast röövi.

Röövlid kasutasid isegi filmist pärit metoodikat: nad kallasid piletiputka bensiiniga üle ning ähvardasid selle põlema panna, kui müüa raha üle ei anna. Röövide käigus suri üks inimene ning filmi vägivald osutus ka 1996. aasta presidendivalimiste ajal ka kuumaks teemaks, mis päädis sellega, et toonased presidendikandidaadid kutsusid üles filmi boikoteerima.

Vaata lisaks: 10 filmi, mis kaevati uskumatutel põhjustel kohtusse.

Vaata lisaks:
Vaata ja imesta: 10 seksikaimat filmi läbi aegade.
8 näitlejat, kes on tuntud väga rassistlike väljaütlemiste poolest.