"Sunspringi" lavastas Oscar Sharp ning peaosas on komöödiaseriaalist "Silicon Valley" tuntud Thomas Middleditch. Film valmis 48 tunni jooksul Sci-Fi Londoni festivali käigus.

Eksklusiivselt Ars Technica veebileheküljel linastunud lühifilmi stsenarist Benjamin valmis New Yorgi Ülikoolis aasta jooksul Ross Goodwini käe all. Arvutisse sisestati 80ndatest ja 90ndatest pärit ulmefilmide stsenaariumeid nagu näiteks "Highander: Lõppmäng" ("Highlander: Endgame"), "Tondipüüdjad" ("Ghostbusters") ja "Viies element" ("The Fifth Element"). Uuematest filmidest tutvus arvuti näiteks Christopher Nolani suurejoonelise ulmefilmiga "Interstellar".

Benjamin kirjutas 4 leheküljelise stsenaariumi, mis oli suures osas täiesti arusaamatu - kõik tegelased olid nimetud, dialoog täiesti seosetu ning koosnes lausetest, mis ei haakunud mitte kuidagi loos toimuvaga. Näitlejad ja režissöör tõlgendasid loo endale arusaadavaks ning tulemust saab näha juba videos. "Sunspring" on sünge nägemus armastusest ja lootusetusest. Filmi tasub vaadata mõne muu tegevuse kõrvalt, sest ainult tähelepanu hajumisel jääb tunne nagu toimuks filmis midagi väga olulist. Benjamini arvates kindlasti toimuski. Oscarit ta veel ei võida, aga tal on aega ka harjutada.

Arsi artikli kohaselt kavatseb režissöör Benjaminiga koostööd jätkata. Järgmiseks on plaanis lühifilm "Randle Is Benign". Benjamini Facebooki leheküljel saab lugeda tehisintellekti kirjutatud sünopsiseid ja otsustage ise, et kas arvuti suudab kunagi olla parem kui tõeline stsenarist. "Geniaalne" stsenaarium ise asub SIIN.