Treileri peamine kriitik on teleseriaalist "Fresh Off the Boat" tuntud Constance Wu, kes leidis oma pikas Twitteri postituses, et Hiina kangelased ei näe välja nagu Matt Damon ja kohe kindlasti pole nad valged.

"Suure Hiina müüri" režissöör Zhang Yimou kinnitas Entertainment Weekly avalduses, et pole kunagi valinud oma filmidesse näitlejaid, kes ohustaksid tema nägemust ning Matt Damon võeti filmi oskuste mitte nahavärvi pärast: "See film pole Hiina müüri ehitamisest. Matt Damon pole asunud rolli, mis oli algselt mõeldud Hiina näitlejale. Damoni karakter on loole väga oluline. Filmis on kokku viis kangelast ja tema on üks nendest. Kõik teised on hiinlased."

See aga pole kriitikuid maha rahustanud, sest paljud näevad seda kui lihtsalt vahendit müüa filmi Hollywoodis, sest Matt Damon toob USA-s rohkem rahvast kinodesse kui puhastverd Hiina film. Zhang kinnitas, et "Suur Hiina müür" on mitmes mõttes ajalooline : "Esimest korda tehakse valmis Hiina ajalooga tihedalt seotud film, milles suurem osa peaosalisi on hiinlased ning mis on mõeldud kogu maailma publikule."

See pole esimene kord, kui uued filmid on sattunud rassismisüüdistuste tõttu meediasse. Hiljutised näited on veel "Doktor Strange" ja "Ghost in the Shell".