1. "Näljamängud" ("The Hunger Games")

Henry River Mill Village mahajäetud väikelinn, kus filmiti Katnissi ja tema õe kodused stseenid.

2. "Star Wars"

Esimese "Star Warsi" filmi võttepaik Tuneesia kõrbes on ikka veel alles.

3. "Raudmees" ("Iron Man")

Cerro Gordo kaevandus "Raudmehe" algusest.

4. "Maailma lõpp" ("End of Days")

Schwarzeneggeri 1999. aasta märul "Maailma lõpp" filmiti Linda Vista "kummitavas" haiglas, mis on siiani mahajäetud.

5. "Tagaotsitav" ("The Fugitive")

Harrison Fordi vahest üks kuulsaim film "Star Warsi" ja "Indiana Jonesi" kõrval on "Tagaotsitav", mille alguses aset leidnud stseenis korraldatid mahajäetud raudteel päris õnnetus, kuid selle asemel, et ligi 1,5 miljonit maksma läinud võtete järel enda järel koristada, jäeti rongi vrakk jõe äärde roostetama.

6. "Suur kala" ("Big Fish")

Tim Burtoni filmi "Suure kala" jaoks ehitati valmis terve küla ja see on siiani alles või siis see, mis sellest alles on jäänud.

7. "00.30" ("Zero Dark Thirty")

Seda Californias asuvat võttepaika kasutati "00.30" võtmestseeni filmimiseks: see on koht filmis, kus tapeti Osama bin Laden.

8. "Araabia Lawrence", "Muumia", "Gladiator" jpt

Marokos asuv Ouarzazate linn ja selle ümbrus on vahest üks tuntumaid võttepaiku. "Kõrbe ukseks" nimetatav Ouarzazate piirkonnas on üles võetud näiteks "Arabia Lawrence" ("Lawrence of Arabia",1962), "Agent 007: Ohutsoonis (1987)" ("The Living Daylights",1987), "Kristuse viimane kiusatus" ("The Last Temptation of Christ",1988), "Muumia" ("The Mummy",1999), "Gladiaator" ("Gladiator",2000), "Taevane kuningriik" ("Kingdom of Heaven",2005), "Kundun" (1997), "Leegionär" ("Legionnaire",1998), Hanna (2011) ja "Lõhepüük Jeemenis" ("Salmon Fishing in the Yemen",2011) ning "Troonide mängu" ("Game of Thrones") mõned episoodid.

Ouarzazate linnast lääne pool asub 1983. aastal asutatud Atlas Studios, mida loetakse üheks maailma suurimaks stuudioks ja seda eelkõige maa-ala suuruse poolest. Palju Maroko suurimad filmistuudiod kutsuvad rahvusahelisi produktsioonifirmasid filmima just Ouarzazate piirkonnas, sest see on ideaalne paik ajalooliste seiklusfilmide jaoks.

Tegu pole küll mahajäetud ega hüljatud võttepaigaga, kuid Atlas Studios on läbi aegade säilitanud kõiki tähtsamaid võttepaiku ning korraldab nendes nüüd turismireise.

Viimasele võttepaigale tähelepanu juhtimise eest täname lugejat Anton!

Vaata lisaks:
TEST ainult teadjamatele: tõesta, et oled tõeline filmifänn.
23 näitlejat, kes tegid filmirollide nimel läbi uskumatud muutused.
20 naisnäitlejat, kes nägid enne Hollywoodis kuulsaks saamist palju tavalisemad välja.
11 klassikalist Hollywoodi näitlejat, kes ei kaotanud kunagi oma ilu.