1. Parima filmimuusika eest Oscari võitnud “Ükskord” ("Once",2006) - 7,9/10

Mees oli kidramees ja tänavamuusik. Naine oli lillemüüja, kel ei jätkunud klaveri ostmiseks raha. Imetlenud muusiku esinemist, palub naine tal ühtlasi oma tolmuimeja ära parandada. Suhtluse käigus selgub, et andekal kitarristil ja musikaalsel lillemüüjal on nii mõndagi ühist ja kui hingenoodid hakkavad kokku kõlama, on tulemuseks ühine plaat.

2. Samuti parima originaalmuusika eest Oscari pälvinud "Lepitus" ("Atonement", 2007) - 7,8/10

On aasta 1935. 13-aastane tulevane kirjanik Briony (Saoirse Ronan) tunneb salajast armastust oma pere luksusliku mõisa majapidajanna poja Robbie (James McAvoy) vastu. Kui neiu saab teada, et poiss armastab hoopis tema vanemat õde Ceciliat (Keira Knightley), süüdistab ta poissi kuriteos, mida noormees ei sooritanud.

3. Kahele Kuldgloobusele esitatud "(500) päeva armastust" ("500 Days Of Summer”, 2009) - 7,7/10

Tom (Joseph Gordon-Levitt) kirjutab õnnitluskaartide jaoks tekste, aga ta pole ise seejuures sugugi õnnelik. Tema rahulik elu keeratakse pea peale päeval, mil Summer (Zooey Deschanel) ta ootamatult maha jätab. Pärast seda kerib vaene poiss oma peas edasi-tagasi neid 500 päeva, mis nad koos olid, et mõelda välja, mis siis ikkagi valesti läks.

4. Kolmele Oscarile kandideerinud “Brooklyn” (2015) - 7,5/10

1951. aasta lõpus lahkub Eilis Lacey (Saoirse Ronan) Iirimaalt, et sõita Brooklyni, alustada seal uut elu ja toetada oma perekonda. Teda toetab preester Flood ning Eilis elab peatselt Brooklyni sisse, töötades kaubamajas ja õppides raamatupidamist. Kui neiu jääb silma Itaalia päritolu torumehele, võtab armastus ta üle tõsiselt võimust. Ent üks traagiline juhtum sunnib Eilist taas koju sõitma, kus tal tekib taas side endiste sõpradega. Nüüd peab ta otsustama, kus oma elu veeta.

5. “Kurb valentinipäev” (“Blue Valentine”, 2010) - 7,4/10

Lugu leitud ja kaotatud armastusest, mida jutustatakse läbi hetkede olevikust ja minevikust. Aus ja liigutav lugu jälgib abielupaari Deani (Ryan Gosling) ja Cindyt (Michelle Williams), kes veedavad ühe öö eemal kodust ja tütrest, et päästa oma abielu. Ritta on pandud mängulised stseenid alates kurameerimisest kuni julma südamemurdmiseni, millega kaasnevad hääbuv armastus ning murtud lubadused. Film nomineeriti 2011. aastal nii Oscarile kui ka Kuldgloobusele.

6. Kuuele Oscarile ja viiele Kuldgloobusele nomineeritud “Carol” (2015) - 7,2/10

Therese Belivet (Rooney Mara) töötab ühes Manhattani kaubamajas ja unistab millestki paremast. Seal kohtab ta kütkestavat Carolit (Cate Blanchett), kes on lõksus armastuseta abielus. Nende vahel koheselt tekkivast sädemest kujuneb suhe, mis muudab mõlema naise elukäiku ning puudutab ka inimesi nende ümber.

7. “Adaline'i aeg” (“The Age of Adaline”, 2015) - 7,2/10

Adaline Bowman (Blake Lively) on ime läbi kaheksa aastakümmet 29-aastane olnud. Ta on elanud üksilduses ning vältinud lähedust inimestega, kes võiks ta saladuse paljastada. Juhukohtumine karismaatilise filantroobi Ellis Jonesiga (Michiel Huisman) sütitab temas taas kire elu ja armastuse vastu. Kui aga nädalavahetus mehe vanematega (Harrison Ford ja Kathy Baker) ähvardab tõe päevavalgele tuua, langetab Adaline otsuse, mis muudab ta elu igaveseks.

Loe lisaks:
Jäiselt head: 10 parimat filmi lume ja külma käes.
Sa ei näinud seda tulemas: 10 ootamatu lõpupöördega filmi.
Mitte ühtegi kuiva silma: 10 filmi, mis kisuvad pisaraid.
Vaadata omal vastutusel: 10 filmi, mis näitavad halvimat inimkonnast.