Suvehooaja avab 28. juunil Georges Bizet väljendusrikas teos “Pärlipüüdjad” (Les Pêcheurs de Perles), mille lavastajaks on Penny Woolcock ning dirigendiks Gianandrea Noseda. Osatäitjatena astuvad üles Diana Damrau hindu preestrinna Leïlana, Matthew Polenzani ja Mariusz Kwiecienit Leïla armastuse nimel rivaalitsevate pärlipüüdjate Nadiri ning Zurga rollides. Viimaste duett “Au fond du temple saint” on üks ooperimaailma tuntumaid ning ooperit peetakse tähelepanuväärseks just oma värvika ja eksootilise orkestratsiooni poolest.

12. juulil jõuab kinolinale Giuseppe Verdi “Macbeth”, kus astub üles tippsopran Anna Netrebko hullumeelse ja mõrtsukaliku Macbethi kaasana. Adrian Noble'i suurejoonelises adaptsioonis teevad veel kaasa Joseph Calleja ülla Macduffi osas ning René Pape Banquo rollis.

Giuseppe Verdi “Nabucco” jõuab aga peaosatäitja Plácido Domingo esituses Eesti publiku ette 26. juulil. Suurepärase rollisoorituse Nabucco kangekaelse tütre Abigaille’ina teeb Ljudmilla Monastõrska. Fenena rollis näeb Jamie Bartoni, Ismaelena astub üles Russell Thomas ja Dmitri Belosselski kehastab prohvet Zaccariat. Verdi draamat iidsest Babülonist dirigeerib emeriit-muusikadirektor James Levine. Teos on tuntud suurepäraste kooride ning Abigaille’i jõulise karakteri poolest.

Suvehooaja lõpetab kõigi aegade populaarseim ooper “Carmen”. Lavastaja Richard Eyre Bizet’ ütleb uuslavastuse iseloomustamiseks, et see jutustab seksist, vägivallast ja rassismist - ning nende kõigiga kaasnevast vabadusest. Võrgutavat mustlannat kehastab Läti metsosopran Elīna Garanča ning tema paarilisena armuvalus Don José rollis astub üles Roberto Alagna.

Suveooperite ajakava:
28.06 – Bizet "Pärlipüüdjad" kell 19.00
12.07 – Verdi "Macbeth" kell 19.00
26.07 – Verdi "Nabucco" kell 19.00
9.08 – Bizet "Carmen" kell 19.00

Rohkem infot Forum Cinemas kodulehel.