Lucasfilmi juht Kathleen Kennedy sõnas filmikompanii ametlikus teadeandes: " Phil Lord ja Christopher Mille on andekad filmitegijad, kes on kokku pannud uskumatu näitlejate nimistu ja meeskonna, ent on väga selgeks saanud, et meil oli selle filmi jaoks erinev visiooni ja me oleme otsustanud minna eri teid. Uus režissöör tehakse teatavaks varsti."

"Kahjuks meie nägemus sellest projektist ja protsess ei ühildunud meie partnerite omaga," seisis lavastajate avalduses. "Tavaliselt pole me küll fraasi "loomingulised lahkarvamused" fännid, kuid sel korral on sel klišeel tõsi taga. Oleme oma näitlejate ja meeskonna imelise ja tipptasemel töö üle uhked."

Kassahittide "21 Jump Street" ja "LEGO film" tegijad lõid projektiga käed 2015. aasta suvel. Noort Han Solot kehastab filmis vendade Coenite hittkomöödia "Ole tervitatud, Caesar!" staar Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Woody Harrelson ja Donald Glover.

Filmi on vändatud Londonis juba alates veebruarist, kuid väljaande Hollywood Reporter andmete kohaselt kestavad võtteid veel nädalaid ja suve lõpus hakatakse mitmeid stseene uuesti filmima.

Õnneks on olukord rahunenud ja lavastaja Ron Howard haaras ohjad projektilt lahkunud režissööridelt.