BLOGI | Kas "Visa hing" ikka on parim jõulufilm läbi aegade?
Fänn: Järgmistele filmidele ei tule blogi?
Aitäh lugemast, kaasa elamast ja mõtlemast. Järgmise aasta jõuludeni! Häid jõule ja ilusat vana aasta lõppu!
Ja ongi läbi. Homme juba teine osa ja siis kolmas, neljas ja ka kahjuks...viies. 
TV3 ei näita isegi lõputiitreid lõpuni.  :(
See oli muidugi stsenaristiliselt Ali karakterile väga oluline koht, sest oli valmis sõpra kaitsma, olles seejuures üle teda närivast süütundest, kui tulistas kogemata tööpostil olles last.
Tuleb välja, et baleriinid ei sure nii lihtsalt. 
Ehk see ehmatust täis Rickmani nägu on väga ehe tänu ootamatule lükkamisele. 
Stseeni filmides pidi Rickman kukkuma umbes 8 meetri kõrguselt õhkpatjade peale. Selleks lepiti kokku, et loetakse kolmeni ja siis Rickman kukub, kuid režissöör lükkas näitleja patjade peale juba number ühe juures, et saada kaadrisse Rickmani ehe reaktsioon.
Limusiinijuht Argyle ehk De'voreaux White astus üles ka Walter Hilli filmis "Trespass". 
Legendaarne pahadik Al Leong jõudis ka dokumentaalfilmi. https://www.facebook.com/HenchmanAlLeong/videos/1133315486687769/#w=560
Al: Paluks rohkem eetriaega Al Leongile !
John: 😂
Kui Karl ei võitle Johniga, siis ta tegeleb hoopis teiste asjadega. https://www.facebook.com/dancechanneltv/videos/1167766499917720/#w=560
Bruce Willis võitleb baleriiniga. See on lause, mida ma ei arvanud, et kunagi kirjutan. 
Pange tähele: iga kord kui Rickman tulistab, siis lõigatakse kohe tema näolt ära. Asi oli selles, et Rickman ei suutnud ilma nähtava tõmbluseta tulistada, mistõttu otsustas režissöör kohe järgmisesse kaadrisse lõigata, et see sisse ei jääks. 
Unetute jaoks on "Visa hing" kell 03:15 uuesti. 
Viies REKLAAM. Aeg tankimas käia. 
Stseenis, kus John roomab terroristiga tulevahetusse sattudes laua alla ning tulistab ühte meest nii, et relv paikneb vasakule kõrvale väga lähedal, kasutati paukpadruneid, aga kuna tegu oli pisikese laua ja eriti valjude padrunitega, siis kaotas Willis kaks kolmandikku vasaku kõrva kuulmisest.
Stseenis, kus John kukub mitu korrust ventilatsioonišahtis allapoole, pidi tema kaskadöör tegelikult esimesest šahtist kinni haarama, aga vea tõttu haaras ta hoopis teisest. Monteerijale see meeldis ning nii jäi see ka filmi sisse. 
Nakatomi Plaza on tegelikult filmistuudio 20th Century Foxi peakorter Fox Plaza ja kuna seda toona veel ehitati, siis osutus see filmi jaoks ideaalseks võttepaigaks. 
Geniaalne nali: näitleja ütleb näitlejale, et ta peaks televisioonis esinema.
Stsenarist Steven E. de Souza selgitas, et filmis oli tegelikult kustutatud stseen, mis põhjendas ära, miks John kohe teda kahtlustas. Kui tähelepanelikult jälgida, siis vaatab John temaga kohtudes kohe käekella. Asi oli selles, et kustutatud stseenis märkas John, et terroristidel on ühesugused kellad ja märkas seda ka Hansu juures. 
Hiljuti hakkas liikuma uudis "Visa hinge" kõige suuremast sisuaugust, milleks on muidugi koht, kus John McClane kohtub esimest korda Hans Gruberiga (Alan Rickman) ning ta kahtlustab kohe, et ta on terrorist, kuigi mängib kaasa, nagu ei teaks seda.
Koht, kus John kohtub esimest korda Hans Gruberiga näost näkku: tagantjärgi teame, et John kahtlustas teda kohe, aga miks?
Stokk: Helsingi sündroom? 😁
Reginald VelJohnsonit ehk seersant Al Powellit nägime veel hiljem teises "Visa hinges". Kahju, sest tema ja Johni partnerlus on ikka suurepäraselt kirjutatud. 
Willise palganumber oli toona 5 miljonit dollarit. Pole paha näitleja kohta, keda ei näidatud toona isegi esialgsetel postritel, sest stuudio ei arvanud, et ta suudab publikut meelitada. 
Neljas REKLAAM!
Kokaiini tarvitamist saime vanasti filmides umbes sama palju näha kui suitsetamist. https://www.facebook.com/cokememes/posts/1338035702961310#w=500
Režissöör-stsenarist Shane Black, kelle abil sai "Die Hard" oma nime, on alati tegija olnud: "Kiss Kiss Bang Bang", alahinnatud "Raudmees 3", suurepärane "Head tüübid" ja varsti ka järgmine "Kiskja" film.
Loll - no kohe täiega...: Shane Blackist veel niipalju, et härra on kilodega kassahitte kirjutanud - "Lethal Weapon" näiteks(Nii film, kui ka sari.) ja "Last Boy Scout" samamoodi... Tema oli ka see õnnetuke, kes algupärases "KIskjas" esmajärjekorras ära veristati.
sir Tilberdaa: Mage värk kui sellist saata puuderdatakse niigi ohmule eesti rahvale ajudesse.
Dwayne T. Robinson ehk klassikaline saamatu politseijuht, kes ei oska midagi teha ja jääb alati jalgu. Selliseid tüüpe jagub pea igasse filmi. 
Varsti ilmub välja FBI agent Johnsonit kehastav Robert Davi, kes on tuntust kogunud ka Sinatra lauludega ja ka Eestis käinud. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155369642139682&set=a.470973289681.258389.595814681&type=3#w=500
Al Leong on näitleja, kelle nime keegi ei mäleta, aga me kõik teame teda, sest ta on terroristi või pahadike rollides ikka väga ülekasutatud, aga samas sobib ideaalselt. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213410258430461&set=a.1620874121294.89052.1219667724&type=3#w=500
ÕHTU KÜSIMUS: Kas “Viimne reliikvia” ongi meie “Visa hing"?
John mainis just Arnold Schwarzeneggerit, mis on muidugi sisenali, sest nagu enne mainitud, siis taheti "Visa hingest" esialgu teha "Commando" järge ning režissöör McTiernan teise filmi "Kiskja" peaosas oli ka Schwarzenegger. 
"Visa hing" on üldse väga tihedalt seotud Sinatraga: esialgu pidi tema peaosas olema ning Willise ekraanidebüüt oli filmis "The First Deadly Sin", kus mängis samuti Sinatra.
"Die Hardi" aluseks olnud raamatu õiguseid omas esialgu üldse Clint Eastwood, kes tahtis 1980ndatel ka peaosas olla, aga õnneks või kahjuks seda ei juhtunud. 
"Viimasele skaudile" loo kirjutanud Shane Black (veel ilmuva uue "Kiskja" filmi lavastaja) oli "Die Hardi" maininud ka produtsent Silverile ja nii saigi üks kõige paremaid märuleid endale nime.
Jätkame huvitavate faktidega: "Die Hard" oli varalahkunud Tony Scotti ühe filmi "Viimane skaut" ("The Last Boy Scout") esialgne pealkiri. Ka seal on peaosas Willis. 
Kolmas REKLAAM! Kui mitu kondoomireklaami nüüd näeme?
Disaster: Kuna jõulud kaasnevad ristiusuga mis on vere ja mõõgaga meile toodud siis miks ei peaks jõuluõhtul vaatama verist filmi
FUN FACT: Filmiõiguste omanik 20th Century Fox oli raamatu "Nothing Lasts Forever" ekraniseeringut (hiljem nimi "Die Hard") ette valmistades sunnitud pakkuma peaosalise rolli ka Frank Sinatrale, kuid laulja keeldus, sest lepingu kohaselt pidi filmis osalema just Sinatra. "Nothing Lasts Forever" oli omakorda järg 1966. aasta romaanile "The Detective", mille põhjal valmis Frank Sinatraga peaosas ka 1968. aastal filmiadaptsioon. 
Tim: Seitsmeste uudiste blogi tahaks täiega
Ants: Mulle meeldib see blogi, vaatan esimest korda Visa Hinge esimesest osa ja põnev on jälgida koos selle blogiga. :D Ise ainult viimast osa näinud varem.
Jevgeni: Kas “Üksinda kodus” blogi tuleb ka?)
Ahto: Võimalik vaid Eestis. Teha blogi 29 AASTAT vanale filmile JÕULUÕHTUL.
Nüüd algab kõige naeruväärsem ja ohtlikum põgenemistee eales: "Come out to the coast, we'll get together, have a few laughs".
Väga lihtne on blogida filmi kohta, mida oled elus liiga palju näinud, sest see on juba niikuinii peas. 
Hallo mõistus: Kas tõesti pole midagi targemat teha, kui blogi filmist, mis samal ajal jookseb???
Tõelised filmifännid kaunistasid oma kuuske täna nii. https://www.facebook.com/kinoveeb/posts/872008272973641#w=500
mnjaa: Ainuke kord aastas kui telekat vaatan. Üksinda kodust ja muudest jõulufilmidest nii kõrini. Hea, et vahepeal märulit ka näidatakse
"Visa hinge" reklaamipausides on päris palju kondoomide ja rasestumisvastaste vahendite reklaame. Kas see mingi vihje?
FUN FACT:  Esialgsete plaanide kohaselt pidi "Die Hard" olema üldse Arnold Schwarzeneggeri 1985. aasta märuli "Commando" järg, kuid Schwarzenegger ei tundnud selle vastu huvi. 
Aeg võikusid teha. 
Teine REKLAAM
John ei võta esimese surnud terroristi jalanõusid endale, sest need ei lähe talle lihtsalt jalga: "Nine million terrorists in the world, and I gotta kill one with feet smaller than my sister."
Don: Esimene pätt on maas aga miks ei võta kangelane päti jalast jalanõusid vaid laseb paljajalu edasi?
Esimese terroristi surma koha juurest lõigati välja stseen, kus John märkab, et neil on samasugused käekellad. See ühiste kellade teema lõigati üldse filmist välja, aga hiljem tekitab see ühe sisuaugu, aga sellest pikemalt, kui sinna jõuame. 
Maakas: Vaadake homset Kanal 2 kava tundub et pole mitte esimene jõulupüha vaid tähistame 9.maid ja seda ka teisel pool Peipsit! Ainult Hitler ja Mussolini terve päev.
Hüva leili: Ei tea kaua seda usa saasta eesti jõuludega koos peab veel kannatama?
eid_1516f0c586a78c: Ho-ho-ho now i have machinegun 😀
Ta põgenes 1979. aastal Nõukogude Liidust, kui oli Bolshoi balletiga New Yorgis tuuril ning palus Ameerika Ühendriikidelt poliitilist asüüli, mille ta ka sai. Tema naise lennuk, mis suundus Moskvasse, peatati enne õhkutõusu. Pärast president Jimmy Carteri ja Nõukogude Liidu juhi Brežnevi omavahelist läbirääkimist, lasti naisel koju naasta. Sellest tehti isegi Venemaal film "Flight 222".
Seda kurja näoga terroristi Karli kehastab vene näitleja Alexander Godunov, kes oli tegelikult üldse balletitantsija. 
"Visa hing" põhineb Roderick Thorpi 1979. aasta romaanil "Nothing Lasts Forever", mis oli omakorda järg Thorpi 1966. aasta romaanile "The Detective".
Alan Rickmani teatri taust aitas tal muuta Hans Gruberi niivõrd meeldejäävaks - karismaatiline wannabe intelligente röövel, kes peab end teistest paremaks.
eid_14fe05b996edfd: Nali on hea üks kord. Danna Leitmaa tegi selle Õhtulehes juba korra ära.
https://twitter.com/PeekIngrid/status/945024440827613185
"Visa hinge" peamine võlu seisneb siiski Bruce Willise karismas. Ta ei kehasta musklis võitmatut politseinikku, vaid justkui juhuslikku meest, kes pole taoliseks sündmuseks mitte kuidagi valmis. Ja eks paljad jalad ja maika mängib sellele ainult kaasa. 
Kahjuks lahkus hiljem "Harry Potteri" filmidega end jäädavalt surematuks mänginud Rickman meie hulgast kõigest 69-aastasena 2016. aastal.
J6uluvana: Jõuldel pead ise visahing olema et ellu jääda, see söök ja jook juba on see mis paneb proovile 😅
Alan Rickman oli 42-aastane, kui temast sai tänu "Visa hingele" Hollywoodi supestaar. Kunagi pole tõesti liiga hlja. 
Üks "Visa hinge" stsenaristidest elas läbi õnnetuse, mis juhtus pärast seda, kui oli naisega tülli läinud. See õnnetus ja see tüli aitas tal ka kirja panna loo 30-aastasest mehest, kes oleks pidanud oma naise ees vabandama, kuid ei saanud seda teha, sest terroristid segasid vahele.
See võib vahel ununeda, aga John McClane'i eesmärk ei ole terroriste tappa, vaid oma naisega ära leppida ja jõulud perega veeta. 
Esimene reklaam sai läbi. Alustame siinkohal ka loendusega, et kui mitu reklaami kokku saame.
"Visa hinge" režissööri seni viimane teos on üldse reklaam videomängule. https://www.delfi.ee/article.php?id=76956822
Naljakas mõelda. Filmi muusika autor tegi muusika ka esimesele "X-Meeste" filmile. Michel Kamen aitas ka "Surmarelvade" ja paljude teiste John McTiernani filmidele viise luua. 
Yesss: It's not christmas until you see Hans Gruber fall from the Nakatomi plaza
Homme näeme TV3 vahendusel juba "Visa hinge" teist osa, mis on seerias ainuke film, milles on lumi tähtsal kohal. 
Jonn Mäkklein: Nagu oma sitt, ikka vaatan
Ja esimene REKLAAM
Hea näide karakterite välja joonistamisest -  Ellist kujutatakse kohe ülbe tõusikuna, mistõttu pole meil hiljem temast just väga kahju. 
Eduka firma töötaja teeb kontoris kokaiini. Oh neid 80ndaid! Siis polnud vist ühtegi filmi, kus kokaiini ei tehtud. 
Filmi operaator on hiljem popiks režissööriks kujunenud Jan de Bont, kelle vahest kuulsaim töö on Keanu Reevesi "Kiirus". 
1988. aasta puute-ekraanid ja naljad uue tehnoloogia üle. Mõni asi vananeb ikka kiiresti. 
Forum Cinemas kinodes näidati "Visa hinge" detsembris kolm korda ka kinodes. Ütleme nii, et esimest korda elus seda suurelt ekraanilt vaadata oli võrratu elamus. 
toktor viktor: Ainus hea Bruce Willist sisaldav film on Pulp Fiction
Filmi produtsent on Joel Silver, kes on vahest kõige rohkem tuntud "Matrixi" triloogia eest. Ta produtseeris ka "Kiskja" ning "Surmarelva" filmid.
Miks on "Visa hing" jõulufilm? Sisu on sellel ju "Üksinda kodus" filmiga põhimõtteliselt sama - peategelane peab võitlema pahadega, et saaks jõulud perega veeta. 
Rasedal soovitati just alkoholi pruukida ja enne pandi lennujaamas sigarett põlema. Olid ikka ajad..
eid_151592f1562255: Kui see on jõulufilm siis on seda ka iga teine labane tapatööd heroniseeriv käkerdis, millest sõna christmas läbi käib.
Mõelda vaid. Willis oli enne seda filmi tuntud rohkem komöödianäitlejana. Me kõik ju mäletame seriaali "Moonlighting". 
Limey: Eriti ei ole. Sest kui tegevus toimubki jõulude ajal, siis ega see veel ei tee sellest jõulufilmi. Kui näiteks film oleks tehtud Lihavõtte ajal, kas tegu oleks siis Lihavõttefilmiga või?
Kas keegi on seda lennuväsimusest üle saamise asja ise ka teinud?
"Visa hing" ALGAS! 
"Visa hinge" režissöör John McTiernan on tegelikult väga äge, sest seda on ka tema lavastatud "Predator", "The Hunt for Red October", "Last Action Hero", "Die Hard with a Vengeance", "The 13th Warrior" ja ka "The Thomas Crown Affair". Kahju, et ta pole saanud karjääri mõistes uut võimalust end tõestada (viimane film oli 2003), sest ta oli omal ajal samasugune tegija nagu näiteks Tony Scott. 
Ja muidugi ei alga film 21.30. Ootame veel natuke. 
Loetud minutid veel! Praegu vaatab TV3 pealt vastu veel Matt Damoni nägu. 
Ahti Mänd: Hea põnevik küll kuid parim jõulufilm kindlasti mitte. üks parimaid jõulufilme läbi aegade on Frank Capra 1946.a. film "It's a Wonderful Life"...
"Visa hinge" režissöör pole pea 13 aastat lavastanud ühtegi filmi. Viimati oli tal nii mõndagi öelda superkangelasefilmide kohta. https://www.delfi.ee/article.php?id=75043533
Kui jälgida seeria hinnanguid Rotten Tomatoes vahendusel, siis on kõige paremini vastu võetud esimene ja neljas osa, 92% ja 82%. Teine osa on 69% ja kolmas kõigest 51%. Viies ainult 14%
Marko Pilliroog: Yippee ki-yay, motherf*****
Ats: Ehk äkki aitab sellest filmist juba !!!
Mis on Teie jaoks parim "Visa hinge" film ja kas meil on vaja kuuendat osa? Jäta meile kommentaar!
Kui sind valdas endiselt kahtlus, et kas "Visa hing" on ikka jõulufilm, siis nüüd on asi selge. https://www.delfi.ee/article.php?id=80381568
Kas teadsid, et "Visa hinge" seerias on valmimas ka kuues osa? https://www.delfi.ee/article.php?id=79624830