Kui John Wayne'ilt küsiti tema elupäevade lõpul filmi "The Conqueror" kohta, krimpsutas mees nägu ja ütles, et pole mõtet olla jobu ja suruda end filmirolli, milleks sa suuteline pole. Wayne kehastas Tšingis-khaani, mis kukkus välja väga kohutavalt, aga filmi tegemise ajal ilmnes palju hullemaid probleeme. Teost filmi Lõuna-Utah'is asuvas Snow Canyon'is.

Mõned aastad varem oli räägitud, et Snow Canyon on radioaktiivne koht, sest seal lähedal Nevada osariigis testiti tuumapomme. Niisiis puutusid paljud "The Conquerori" näitlejaid kokku radiatsiooniga. Lisaks sellele pakiti ligi 60 tonni radioaktiivset pinnast kokku ja transporditi Los Angelesesse, et seal teha mõned lisavõtted. Ehk siis kannatada said ka need, kes seal olid.

Kui People Magazine sellest vahejuhtumist 1980. aastal kirjutas, selgus, et 91 filmimisel osalenud inimest oli haigestunud vähki. 41 inimest oli ära surnud. Lahkunute hulgas olid ka Lee Van Cleef, Pedro Armendariz, Agnes Moorehead, John Wayne ise ja filmirežissöör Dick Powell.