1. Ta alustas oma loominguteed muusikuna
Johnny Depp on tuntud oma kitarrimänguoskuse poolest, kuid ta oskab veel ka trumme põristada. Esimese kitarri kinkis Deppile 12. sünnipäevaks tema ema. Depp osales mitmes noortebändis ning muusikakire tõttu jättis pooleli ka keskkooli. Üritades hiljem kooli tagasi minna, soovitas direktor tal pigem oma unistusi jahtida. Noorena elas ta lühikest aega ka oma sõbra autos ja müüs oma muusikat reklaamifirmadele, et ots otsaga kokku tulla. Ta on mänginud koos mitmete kuulsate esinejatega, näiteks Alice Cooperi ja Marilyn Mansoniga. Deppil oli ka oma bänd nimega P, kuhu kuulusid veel teised tuntud tegijad, nagu Red Hot Chili Peppersi bassist Flea ja Sex Pistolsi kitarrist Steve Jones.

2. Nicolas Cage soovitas tal näitlemisega kätt proovida
Deppi toonane abikaasa Lori Anne Allison tutvustas teda Nicolas Cage’ile, kes nägi Deppis näitlemisannet. Üks esimesi rollidest oli Tommy Hansoni osa telesarjas „21 Jump Street”, millega ta sai kõigi teismeliste lemmikuks. Hiljem tutvus ta juba Tim Burtoni ja Edward Käärkäega ning saavutas selle kuvandi, mille järgi teda täna tuntakse.

VAATA LISAKS: Uskumatu, aga tõsi! Viis veidrust, millele Nicolas Cage on üüratult raha kulutanud

3. Disney peaaegu vallandas ta Jack Sparrow osatäitja kohalt
Paljud tunnevad Johnny Deppi just tänu tema Jack Sparrow rollile ning seega tundub veider, et filmisarja esimese osa tegemise ajal tahtsid Disney produtsendid teda vallandada, sest ei mõistnud tema tõlgendust tegelasest. Tänaseks päevaks on Kariibi mere piraadid Disney üheks suurimaks tuluallikaks ja seda just tänu kapten Sparrowle. Rolli sisseelamiseks ammutas Depp inspiratsiooni Rolling Stonesi kitarristilt Keith Richardsilt, kes mängis filmisarjas hiljem ka Sparrow isa.

4. Tal on oma produtsioonifirma
Depp rajas 2004. aastal oma produtsioonifirma nimega Infinitum Nihil, kus ta ise töötab tegevjuhi, näitleja ja produtsendina. Firma tööde hulka kuuluvad näiteks 2011. aastal linastunud „Rum Diary” ja „Hugo” ning 2012. aastal linastunud „Dark Shadows”. Veel on ta juba neli aastat teinud dokumentaalfilmi oma suurest eeskujust Keith Richardsist ning möödunud aasta lõpus kuulutas Depp selle lõpuks valminuks.

5. Püüdlused kirjastusmaailmas
Mõni aeg tagasi hakkas Depp tegema koostööd HarperCollinsi kirjastusega, et anda välja oma produtsioonifirma nime kandvat raamatusarja, mille pealkirjaks saab „The Unravelled Tales of Bob Dylan”, ning see koosneb muusiku ja Douglas Brinkley vahelistest vestlustest. Depp on ka Hunter S. Thompsoni suur austaja ja on mänginud mitmes kirjaniku teosel põhinevas filmis peaosa, näiteks „The Rum Diary”. Nad olid head sõbrad ja Depp korraldas 2005. aastal ka kirjaniku matused. Kirjaniku tuhk tulistati tema soovi kohaselt minema kahurikuuliga.