Muusikavideoga loole "This Is America" küllaltki palju tähelepanu võitnud näitleja, stsenarist ja režissöör Donald Glover on televaatajatele ammune tuttav. Ta astus püsivas rollis üles komöödiaseriaalis "Community" ning on viimasel ajal silma paistnud ka mitmeid auhindu võitnud draamaseriaaliga "Atlanta". Alles hiljuti kehastus ta ka kehvasti vastu võetud "Star Warsi" filmis "Solo: Tähesõdade lugu" Lando Calrissianiks ja varsti kuuleme teda ka Disney "Lõvikuninga" uues nägemuses Simba rollis.

Donald ja tema vend Stephen Glover, kellega koos teevad nad ka "Atlantat", kirjutasid "Deadpooli" animeeritud seriaali jaoks 10 osa ning nende produtseeritud 1. hooaeg pidi sel aastal linastuma FX sõsarkanalil FXX, kuid märtsis andis Marvel teada, et seda ei juhtu.

FX-i boss John Landgraf ütles hiljuti ajakirjale Variety, et nemad olid valmis tegema Donaldi ja Stepheni stsenaariumi põhjal täiskasvanutele suunatud seriaali, aga Marvel otsustas, et nemad seda käsikirja ei kasuta ning nii lõpetati kogu projekt päeva pealt ära, kuigi lugu oli juba valmis kirjutatud ja aeg selle alla pandud.

Kuna Marvel omab õiguseid, siis on see nende otsustada, mis Deadpooli karakteriga tehakse. FX sarja teha ei saa, mis võib tähendada, et seda võib ikkagi teha Marvel ise, kui avalikkuse ette jõuab nende endi voogedastusplatvorm. Seriaali taga võivad sel juhul seista hoopis teised jõud või kasutab Marvel ikkagi Gloveri vendade kirjutatud lugu. See selgub alles kunagi hiljem.

Deadpooli looja Rob Liefeld, kes nimetas Donald Gloverit geeniuseks, oli seriaalist loobumisest eriti löödud, kuid on kindel, et Marvel teeb selle siiski kunagi ära.

Donald Glover jagas pärast seriaali pooleli jäämist oma Twitteris paroodiahõngulist 15 leheküljest koosnevat "Deadpooli" stsenaariumit, mis on nüüdseks eemaldatud. Selles ilmselgelt sihilikult oma frustratsiooni välja elamiseks kirjutatud stsenaariumis toob Glover läbi huumori välja mitu huvitavat punkti nagu näiteks see, et kõik seriaali stsenaristid olid mustanahalised, mistõttu arvab Deadpool, et seriaali suleti rassismi tõttu.

Samas loobib nö. võlts stsenaarium mitmeid humoorikaid, aga samas ka väga tõsiseid kommentaare seriaalitööstuse ja ka Marveli pihta.

Donald Glover "Deadpooli" stsenaarium on internetis endiselt üleval, sest kui miski korraks internetti üles läheb, siis sinna see ka jääb.

Allikas: Variety