Stephen Kingi poeg, õuduskirjanik Joe Hill aga arvab, et võib-olla on naise identiteet tema lemmikfilmis, mis on filmitud samal suvel Codi neeme ääres. Tegemist on Steven Spielbergi meistriteosega "Lõuad".

Väljaande Washington Post kirjutab, et Hilli hakkas asi huvitama, kui ta luges tundmatu naise kohta raamatust "The Skeleton Crew: How Amateur Sleuths Are Solving America's Coldest Cases".

Hill uuris põhjalikult 2010. aastal arvutiga tehtud konstruktsiooni tundmatu naise näost. Mehe arvates on ta samasugust naist näinud filmi "Lõuad" massistseenis. Filmis olevat naist näeb ainult korraks ühes stseenis, kus rannas olevat rahvast kimbutab verejanuline hai. Stseenis on vilksamisi näha sinise pearätiga naist, kes on väga sarnane tundmatule naisele.

Oma teooriast kirjutas Hill esmakordselt oma blogis 2015. aastal. Hiljuti tõstatati sama teema raadiosaates, milles räägiti filmi "Lõuad" valmimisest.

Loomulikult ei tähenda ainult üks kaader sarnasest naisest, et juhtum on lahendatud. Küll aga leidub veel mitmeid olulisi detaile, mis sobivad kokku tundmatu naise surma ajaga ja filmi "Lõuad" valmimisega.

Näiteks "Lõuad" filmimise ajal oli tundmatu naine veel elus. Filmimine toimus juunikuus. Naise laip leiti võtteplatsile väga lähedal asuvast kohast, milleks on Provincetown.

Hill ütles Washington Postile, et kuuldavasti osalesid peaaegu kõik 1974. aasta suvel Codi neeme ääres olnud inimestest "Lõuad" massistseenides. Hill lisas, et rääkis oma teooriast ka föderaalses juurdlusbüroos töötavale sõbrale, kes ütles, et Hilli teooriast võib miskit välja kooruda. Ka jaburamate ideede põhjal on lahendatud mõrvu.

Kuna massistseenides osalenud inimestest pole nimekirja, siis kutsub Hill inimesi üles jagama teavet, kas keegi teab, kes on sinise pearätikuga naine.

Allikas: vice.com