Nagu eelnevatel aastatel, jagatakse filmid ka sel aastal kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Osalejate kuni 15-minutilisi lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Žanrilisi piiranguid pole, see tähendab, et film võib olla millest tahes. Samuti on festivalile väga oodatud võõrkeelsed filmid, kuid sel juhul peavad filmidel olema lisatud eestikeelsed subtiitrid.

Seejärel hindab saadetud filme eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi.

2019. aasta festivali korraldamisel oleme seadnud eesmärgiks mõelda kastist välja. Nihutame noortepäraselt veidi piire ja näitame, kuidas võib veel filme publiku ette tuua. Iga festival algab puhtalt lehelt, mis muudabki selle ainulaadseks, ja toosama valge leht meid korraldamisel inspireerinud ongi. “Tuleval festivalil mõtleme oma lahendustega kastist välja ning loodetavasti ka pääseme, ikka valguse poole,” selgitab juba mitmendat aastat festivali kunstiliseks juhiks olev Robin Täpp.

Filmifestivali eesotsas jätkavad ka Eleriin Miilman ja Mona-Liis Lipp, kelle jaoks tuleb eesolev peakorraldajatena viimane. “Varsti lõppev mõnusalt soe suvi oli ideaalne aeg sõpradega filmi tegemiseks, nüüd jääb ainult üle meistriteos meile teele saata!” sõnas Lipp. “Esmakordsetele osalejatele soovime julgust end proovile panna ja proovida midagi uut - kaotada ei ole midagi!” lisas Miilman.

2018. aasta filmifestivalile esitati kokku 47 noorte poolt loodud filmi, mis on kõigi aegade suurim arv. Õpilaskategooria parimaks valiti “Tüdruk punases Golfis”, autoriks Meel Paliale. Tudengikategooria tunnustati parimaks “Säde”, autoriks Johanna Maria Paulson. Samal aastal elas otseülekande vahendusel Eesti Vabariigi juubelile pühendatud meeleolukale finaalõhtule kaasa 1500 filmihuvilist nii kodumaal kui ka kaugel mere taga.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane tujuküllane noorte korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse aastatesse. Koolisisene miniatuurne festival on aastate jooksul kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni.

Rohkem infot filmifestivali kohta, ja kuidas ning kuhu oma film saata, leiad Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ning teiste sotsiaalmeedia kanalite kaudu.