Kui oled Viaplay kasutaja

1. “Wind River” (2017)

Keset lumist ja metsikut tundrat leiab professionaalne kiskjakütt Cory Lambert (Jeremy Renner) kohaliku noore indiaanineiu surnukeha. FBI saadab uurimist juhtima terase kuid algaja agendi Jane Banneri (Elizabeth Olsen), kes saabub kaugesse Wind Riveri reservaati otse Las Vegasest, olles ilmselgelt ettevalmistamata nii Wyomingi jäise kliima kui võika veretöö suhtes. Vaatamata enda traagilisele minevikule ja isiklikule seosele mõrvajuhtumiga otsustab Cory südikale agendile appi tulla, et seekord hoopis teist sorti kiskjale jahti pidada.

Loe ka arvustust.

2. “Man Down” (2015)

Kaks merejalaväelast naasevad Afganistanist Ameerikasse, ent leiavad eest pea samasuguse vägivalla ja anarhia.

3. “Unustus” (2013)

Filmi tegevus toimub kauges tulevikus, kui maailm on tundmatuseni muutunud ning Jack Harper (Tom Cruise) on üks viimaseid droonide hooldajaid, kes veel Maale jäänud on. Ülimahukas operatsioon, mille käigus üritatatakse pärast aastakümneid väldanud sõda kohutava Scavside-nimelise ohu vastu eluks vajalikke ressursse ammutada, on peaaegu lõpule jõudmas. Elades ja patrullides hingematva taevalaotuse üle maapinnast kilomeetreid kõrgemal, tuuakse Jacki reaalsus pauguga tagasi maa peale, kui ta päästab allatulistatud kosmoselaevast kena tundmatu. Naise saabumine vallandab sündmuste ahela, mis sunnib Jacki kõiki oma teadmisi kahtluse alla seadma ning asetab inimkonna saatuse tema kätesse.

4. “Mamma” (2013)

See on kummituslik lugu kahest väiksest õest, Victoriast ja Lillyst, kes kadusid metsa samal päeval, kui nende ema mõrvati. Viie pika aasta vältel otsib nende onu Lucas koos oma pruudi Annabeliga neid meeleheitlikult. Ent siis leitakse tüdrukud uskumatul kombel elusana hüljatud metsaonnist. Kui tüdrukud nende juures uut elu alustavad, märkavad Lucas ja Annabel, et nende majja on koos tüdrukutega tulnud veel miski või keegi, kes tahab õhtuti tüdrukud magama sättida.

5. “ParaNorman” (2012)

Tegemist on komöödiapõnevikuga, mis kõneleb poisist nimega Norman Babcock, kes suudab surnutega rääkida. Kahjuks ei usu seda ükski elus hing. Ta on oma perest võõrdunud ning suurem osa eakaaslastest lihtsalt naerab ta üle. Ühel päeval kuuleb Norman oma ekstsentriliselt (ja surnud!) onult tähtsast rituaalist, mis tuleb läbi viia, et päästa linn needusest, mille pani peale üks nõid sadu aastaid tagasi. Norman otsustab selle korda ajada, kuid kõik ei laabu plaanikohaselt.

6. “Viiskümmend tumedamat varjundit” (2017)

E.L. Jamesi erootilise bestselleri ekraniseeringu teine osa, "Viiskümmend tumedamat varjundit" jätkab kahe kuulsa armastaja keerulise looga sealt, kus esimene pooleli jäi - Anastasia on oma hurmava, kuid sadistliku Christianiga suhted lõpetanud. Saanud tööd Seattle’i ühes edukaimas kirjastuses plaanib Anastasia oma eluga üksi edasi minna ja karjäärile keskenduda. Pärast Anaga läbielatut on aga Christianis midagi igaveseks muutunud. Ta ei suuda ilma naiseta elada ning olles tema tagasivõitmise nimel kõigeks valmis, teeb mees Anastasiale ettepanku jätkata suhet neiu enda tingimustel. Roosiliselt algav uus suhtefaas pöördub aga peagi süngetele radadele, kui Christiani minevikust kerkivad üles järjekordsed tumedad varjud.

Loe ka arvustust.

7. “Audiitor” (2016)

Christian Wolff on matemaatikageenius, kelle tõsine autism takistab teiste inimestega suhtlemist. Ta isa treenib temast range treeningrežiimi abil võitluskunstide meistri. Täiskasvanuna saab Christianist kriminaalsete jõukude audiitor. Kui rahandusministeerium ta vastu huvi hakkab tundma, asub ta seaduslikule tööle ühte robootikafirmasse. Peatselt avastab ta firma varadega sooritatud pettuse ning teda asuvad jahtima palgamõrtsukad.

8. “Järve saladus” (sari, 2013–)

Uurija Robin Griffin (Elizabeth Moss) uurib 12-aastase raseda Tui Mitchami kadumist. Mida enam Robin tüdruku kohta teada saab, seda enam tuleb päevavalgele ebameeldivaid saladusi naise enda minevikust. Võimas põnevik pärineb Oscari võitnud stsenaristi ja režissööri Jane Campionil sulest.

9. “Poeg” (sari, 2017–)

Vesternisari "Poeg" jälgib perekond McCullough' käekäiku läbi 150 aasta ning peategelase Eli (Pierce Brosnan) muutumist karismaatilisest perepeast külmavereliseks tapjaks, kelle ambitsioonide ning võimuahnuse tagajärjed ulatuvad üle mitme põlvkonna.

10. “Vaba suhe” (sari, 2015–)

Komöödiasari vennast-õest, kes pärast pikki aastaid taas ühe katuse alla kolivad. Poissmehest vend ja äsja lahutatud õde orienteeruvad suhete pöörases maailmas ning kasvatavad naise teismelist tütart.