Kui oled Viaplay kasutaja

1. “Salajased paberid” (2017)

Auhinnatud režissööri Steven Spielbergi filmis „Salajased paberid“ teeb kaasa tõeliselt võimas näitlejate plejaad, kelle hulka kuuluvad ka Oscari-võitjad Meryl Streep ja Tom Hanks. 1971. aasta juunis asusid New York Times, Washington Post ja USA suurimad ajalehed vapralt kaitsma sõnavabadust ning avaldasid nn Pentagoni paberid, kajastades valitsuse saladuste ulatuslikku kinnimätsimist, mis kestis 40 aastat ja millega oli seotud neli USA presidenti.

Washington Posti Katherine Graham (Streep), riigi esimene naissoost ajalehekirjastaja, üritas oma rolliga alles harjuda. Ben Bradlee (Hanks), ajalehe ettearvamatu ja sihikindel peatoimetaja, katsus raskustesse sattunud kohaliku ajalehe positsiooni aga tugevdada. See üllatav duo pidi jõud ühendama ning võtma vastu julge otsuse toetada New York Timesi ja astuda vastu Nixoni administratsiooni enneolematule katsele ajakirjandusvabadust piirata.

2. “Päevavalgele” (2015)

Värske toimetaja Marty Baron (Liev Schreiber) annab Boston Globe'i uurivate ajakirjanike rühmale ülesande tegeleda süüdistustega, et Bostoni peapiiskop ei teinud midagi selleks, et takistada preestrit, kellest teati, et ta ahistab lapsi. Ajakirjanikud Mike Rezendes (Mark Ruffalo), Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton) ja Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams) pistavad tõe otsingutel rinda juristide, riigiametnike ja kirikutegelastega.

3. “Merelaul” (2014)

Iiri müütidel ja rahvajuttudel põhinev maagiline joonisfilm "Merelaul" räägib Benist ja tema õest Saoirse'st, kel on võime end hülgeks muuta. Koos võetakse ette suur seiklus, et vabastada haldjad ja päästa Hingedemaa.

4. “Reis 2: Saladuslik saar” (2012)

Sean Anderson saab kodeeritud hädakutsungi müstiliselt saarelt, mida pole ühelgi kaardil. Kuna poissi on võimatu sinna minemast takistada, liitub temaga missioonil ta värske kasuisa Hank. Nad läbivad Atlantise varisevad kivikoridorid ning kohtavad kummalisi eluvorme, kullamägesid, surmavaid vulkaane ja hulganisti hämmastavaid saladusi.

5. “Ropp vanaisa” (2016)

Jason Kelly (Zac Efron) peaks nädala pärast abielluma oma bossi ülivõimuka tütrega, mis tooks talle kohe kätte advokaadibüroo partnerikoha. Kuid kui ülikorraliku Jasoni ropusuine vanaisa Dick (Robert De Niro) kavaldab ta end Daytonasse kevadvaheajale sõidutama, satuvad Jasoni lähenevad pulmad äkitselt ohtu. Dick kavatseb oma elu kärarikaste korporatsioonipidude, baarikakluste ja võimsa karaokeõhtu abil täisväärtuslikult elada ning Jasoni sellele teekonnale kaasa võtta. Lõpuks avastavad ropp vanaisa ja tema viks lapselaps oma elu metsikuima ralli ajal, et neil on tegelikult teineteiselt midagi õppida ja nende vahel tekib enneolematu side.

6. “Tulnukas: Covenant” (2017)

Kosmoselaev Covenant on teel planeedile Origae-6, mis asub galaktika teises servas. Meeskonna ülesandeks on luua seal inimkonna jaoks baas. Ent asjad lähevad viltu, kui nad on sunnitud tegema rikke tõttu hädamaandumise planeedil, kus on palju puid ja suuri mägesid. See lummava loodusega maastik võiks olla baasi loomiseks arvestatav alternatiiv. Ent selles paradiisis elab müstiline oht, mis võib nad hävitada. Kui neile jahti pidama hakatakse, nuputavad nad meeleheitlikult, kuidas põgeneda.

Loe ka arvustust.

7. “Kingsman: Kuldne ring” (2017)

Globaalse narkovõrgustiku juht Poppy Adams ründab ja laastab Kingsmani. Eggsy ja Merlin avastavad, et Ameerikas on neile sarnanev salaorganisatsioon. Pärast esmast sõnasõda koondavad nad oma jõud, et paljastada Poppy ja tolle kartelli, Golden Circle'i plaanid. Eggsy ja agent Tequila reisivad üle maailma, pistes rinda Poppy käsilaste hordidega ja kunagisest liitlasest vaenlasega ning nad avastavad jahmatusega, et üks nende endine sõber on endiselt elus.

Loe ka arvustust.

8. “Cardinal” (sari, 2017-)

Krimisarja keskmes on raskemeelne uurija John Cardinal, kellele juhtum noore tüdruku kadumisest sai rusuvaks kinnismõtteks ning tähendas mehele seetõttu lõpuks ametist kõrvaldamist. Kui aga tüdruku surnukeha lõpuks leitakse, kutsutakse Cardinal taas uurimise juurde, seda uue partneri Lise valvsa pilgu all. Peagi selgub, et Kanada väikelinnas on sarnastel asjaoludel kaduma läinud teinegi inimene, ning faktid viitavad piirkonnas tegutsevale võimalikule sarimõrvarile. Krimidraama põhineb Kanada detektiivkirjaniku Giles Blunti auhinnatud krimiromaanidel, mille keskmes samuti uurijad John Cardinal ning tema partner Lise Delorme.

9. “Näpud põhjas” (sari, 2011-2017)

Komöödiasarja keskmes on kaks erineva taustaga tüdrukut, kelle iseloomud erinevad kui öö ja päev. Max on raske lapsepõlvega, jämedakoeline ent elutark tüdruk, kes tööd ei pelga. Caroline aga, sündinud, hõbelusikas suus, on esmapilgul ennast täis ja saamatu. Ent kui mõlemad asuvad olude sunnil ettakandjatena tööle Williamsburgi sööklas, leiavad nad peagi, et ühise nõu ja jõuga raha kogudes võiksid nad avada oma pagariäri ja niiviisi ettekandjaameti alatiseks seljataha jätta. Unistuste elluviimiseks vajaliku raha kogumine läheb aga mõistagi üle kivide-kändude ning sellega kaasneb hulganisti pööraselt naljakaid juhtumisi.

10. “Constantine” (sari, 2014-2015)

Constatine, deemonikütt ja okultist, proovib põgeneda oma mineviku pattude eest, kuid ta tõmmatakse tagasi hea ja halva vahelisse võitlusesse. Pimedus on maailmas kasvamas ning Constantine peab kasutama kõiki oma oskusi, et päästa maailm üha leviva kurjuse eest. DC koomiksisarjal põhineva fantastiline õuduspõneviku peaosatäitjad on Matt Ryan, Harold Perrineau ja Angélica Celaya.