Queeni teistsugune algus

Hambaarst (Roger Taylor), astrofüüsik (Brian May), elektriinsener (John Deacon) ja Parsi immigrant (Freddie Mercury) said tõesti kokku, et luua hiljem väga mõjukaks kujunenud bänd Queen, kuid nad ei saanud esmakordselt kokku nii nagu film seda kujutab.

Film jätab mulje, et noor Farrokh Bulsara ehk hilisem Mercury oli lihtsalt noor tudeng ja lennujaama pagasiosakonna töötaja, kes sattus õigel ajal õigesse kohta ehk siis antud juhul baari, kus esines parasjagu bänd nimega Smile. Filmi tõlgenduse kohaselt oli Farrokh häbelik noormees, kes assus pärast esinemise lõppu Smile liikmetega juttu vestma. Bänd oli just pärast seda esinemist kaotanud oma bassimehe ning tundus, et nende muusikakarjäär ongi läbi, kuid siis astub ligi Farrokh, kes tõestab end kui tõeliselt võimekas laulja.

Tegelikult polnud Farrokh häbelik ja tagasihoidlik noormees, kes avastas oma enesekindluse alles bändiga esinema asudes. Brian May sõnul oli Freddie kogu aeg väga enesekindel, sest teadis kogu aeg, et temast saab staar. Farrokh ehk Freddie oli juba enne Queeni loomist olnud ka bändi Ibex liige.

Film jätab mulje, et Freddie esmakohtumine May ja Tayloriga toimuski ühel õhtul pärast Smile'i kontserti, kuid tegelikult elas Freddie mõnda aega enne Queeni loomist isegi May, Taylori ja Smile'ist lahkunud Staffelliga ühes korteris. Freddie bänd Ibex ning May ja Taylori Smile esinesid isegi 1969. aastal koos.

Nii et nende kohtumine ja Queeni loomine polnud niivõrd ülev moment nagu film seda kujutab. Filmi põhjal ei teadnud Smile'i liikmed Freddie võimest niivõrd hästi laulda ja kui ta seda baari taga tegi, siis olid kõik hämmingus. Tegelikult lahkus üks liige esialgsest bändist, Mercury tuli teda asendama ja koos tehti uus bänd ning tulemuseks oli meeletu sünergia, mis lihtsalt klappis.