1. "Chapter 27" - Jared Leto

Viimati "Suitsiidisalgas" Jokkerit kehastanud Jared Leto on mitmetes filmides kaalu kaotamise osas ekstreemsustesse läinud. Head näited on "Requiem for a Dream" ja "Dallas Buyers Club", kuid just kaalus juurde võtmine oli see, mis tema kehale kohtutavalt mõjus.

Filmiks oli 2007. aasta "Chapter 27", mis rääkis siiani vanglast istuvast Mark Chapmanist ehk mehest, kes tappis John Lennoni. Leto võttis rolli jaoks kaalus juurde üle 30 kilo.

Leto tunnistas hiljem, et kuna ta võttis nii kiiresti kaalus juurde, siis sattus tema keha lausa šokki. Võtteperioodi lõpus hakkasid tal jalad niivõrd valutama, et ta pidi ratastoolis ringi liikuma. Pärast võtteid kulus Letol terve aasta, et saada tagasi normaalkaalu, kuid valud ja kehale tekitad kahju annab endast siiani tunda.

"Ma pole kindel, kas ma jõuan kunagi füüsiliselt tagasi punkti, kus olin enne filmi", ütles Leto

2. "Philadelphia" ja "Cast Away" - Tom Hanks

Tom Hanks on suurepärane karakternäitleja, kuid ta pole just tuntud rollide poolest, mis oleksid temalt nõudnud välimuse totaalselt muutumist. Me teame teda "Forrest Gumpist", "Reamees Ryani päästmisest" ja paljudest teistest filmidest, kuid just 1993. aasta AIDSi teemaline draama "Philadelphia" ja 2000. aasta "Cast Away" olid need, mis mõjusid näitleja tervisele.

Hanks kaotas mõlema filmi jaoks suure osa oma kaalust, kuid "Cast Away" nõudis temalt kaalu väga kiiresti kaotamist, sest filmi alguses on ta terve välimusega mees ning filmi jooksul saab temast oma endise kehakuju kõhn vari. See tähendab, et tal oli vaja produktsiooni käigus teatud ajaks vaja kaalu kaotada ning muidugi jätab selline keha kohtlemine oma jälje.

Hanksi enda arvates aitas selline kehakaalu kaotamine ja siis jälle juurde võtmine kaasa sellele, et et tal tuvastati hiljem II tüübi diabeet.

"Kaalus juurde võtmine ja selle kaotamine võis omada diabeedis mingit rolli, sest sa sööd niivõrd palju halba toitu ning ei treeni sel ajal oma keha", ütles Hanks 2013. aastal Londoni filmifestivali ajal.

Ta rääkis ka teiste näitlejatega, kes on sama läbi elanud ning kõik kinnitasid, et nad ei taha seda enam läbi teha, sest see mõjub väga rängalt põlvedele ja õlgadele.

"See on pigem noorte meeste pärusmaa", ütles Hanks.

3. "Syriana" - George Clooney

2005. aasta põneviku "Syriana" piinamisstseeni filmimise ajal sai Clooney kohutava õnnetuse osaliseks: ta lõi oma pea katki ning vigastas ka selgroogu.

Clooney ütles Rolling Stone'ile, et vigastas talle parima meeskõrvalosa Oscari toonud filmi ühes stseenis toolilt kukkudes oma selgrood nii tugevalt, et tal hakkas ninast selgroovedelikku välja purskama. Clooney sõnul oli paranemise käigus valu nii võimas, et ta kaalus isegi enesetappu.

Mees avaldas hiljem The Hollywood Reporterile, et pidi võtma väga pikalt tugevaid valuvaigisteid ja läks ka teraapiasse, kus teda aidati valust üle saada.

4. Kõik filmid - Jackie Chan

Jackie Chan on oma kuulsusrikka karjääri jooksul talunud mitmeid vigastusi, sest teeb enamjaolt oma trikke ise ning on aja jooksul omandanud ka suhteliselt paksu naha. Tõenäoliselt pole enam midagi, mida ta poleks võtetel näinud.

Näiteks vigastas ta end 1987. aasta filmi "Armour of God" võtetel väga tõsiselt. Nimelt pidi Chan stseeni ajal hüppama kõrgelt puu külge ja kuigi esimene katse möödus õnnestunult, siis järgmise duubli ajal juhtus iga näitleja õudusunenägu: ta kukkus üle 6 meetri kõrguselt pea ees vastu maad.

Tulemuseks oli koljumõra ning üks lahtine tükk tungis isegi ajju. Õnneks ei juhtunud nüüdse vanameistriga mitte midagi ning õnnetusest jäi näitlejale meenutuseks ainult väike auk, mida katab plastiktoru.

Ta on oma karjääri jooksul murdnud sõrmed, nina, pahkluu, sabakondi, puusa, nihestanud õlad, saanud mitu ajupõrutust ja selgroo vigastust.

5. "The Expendables 3" - Sylvester Stallone

Sylvester Stallone suutis nii "Rambo" kui ka "The Expendables" filmide võtete käigus muljuda nii oma kaela kui ka selgroogu ning muidugi nihestada ka mõlemad õlad.

"The Expendables 3" tekitas talle aga halvima vigastuse, mis annab endast siiani tunda. Nimelt vigastas ta oma selga, kuhu pandi toetuseks metalli sisse. "The Expendables 3" oleks peaaegu saatuslik olnud ka Jason Stathamile, sest võtte ajal sõitis näitleja suure veoautoga sadamakailt merre, kuigi auto pidi juba enne peatuma. Seda ei juhtunud ning auto põrutas edasi. Õnneks jäi näitleja terveks ja ujus kaldale.

Stallone palus näiteks "Rocky IV" ühe stseeni ajal kaasnäitlejal Dolph Lundgrenil proovida teda nokauti lüüa, et stseen tunduks reaalsem. Lundgreni löök vastu Stallone'i rinda oli tugev, aga näitleja ei langenud meelemärkuseta maha, vaid tema südamepaun hakkas paisuma ning südame vastu suruma, tekitades sellega eluohtliku olukorra. Õnneks sai Stallone kohe aru, et midagi on valesti ning ta viidi helikopteriga haiglasse, kus veetis pea kaks nädalat.