Kolmapäeval kinnitati koomik ja näitleja Kevin Hart 91. Oscarite õhtujuhi rolli, kuid tänase seisuga on ta sellest ülesandest loobunud, sest kohe pärast valiku avalikkuse ette jõudmist, hakkasid välja tulema Harti ligi 10 aastat vanad Twitteri säutsud, mis olid täis homofoobset sõnavara ning silma jäid mitmed praegu kohatuna mõjuvad naljad. See kõik päädis sellega, et Ameerika Filmiakadeemia nõudis Hartilt avalikku vabandust, millest koomik keeldus ning loobus hoopis õhtujuhi rollist.

Enne kui Hart õhtujuhi rollist loobus, hakkas ta oma vanu Twitteri säutse kustutama, sest osad neist olid väga solvavad.

Mõned näited Harti vanadest Twitteri säutsudest.

See tekitas omakorda suure vastukaja ning Hart vastas sellele Instagrami videoga, kus ütles, et mida vanemaks inimesed saavad, seda rohkem nad muutuvad ja kui inimesed seda ei mõista, siis pole midagi teha.

"Ma olen ligi 40-aastane. Kui te ei usu, et inimesed võivad vanemaks saades muutuda, kasvada ja areneda, siis ma ei tea, mida teile öelda."

Mõned tunnid hiljem jõudis Instagrami uus video, kus Hart teatas, et Ameerika Filmiakadeemia tegi talle ultimaatumi: avalik vabandus või leiame uue õhtujuhi. Videos kinnitas Hart, et tema vabandama ei hakka ning loobub Oscarite õhtujuhi kohast.

"Ma astun tagasi, sest olen sellest varem mitu korda rääkinud. See pole esimene kord, kui need asjad on uuesti päevakajaliseks muutunud. Ma olen neist rääkinud. Ma olen arutanud, mis oli neis valesti ja õigesti. Ma olen rääkinud, kes olen praegu ja kes olin 10 aastat tagasi. Ma ei hakka minevikku lahkama, kuna olen ammu edasi liikunud ja oma elus hoopis teises kohas."

Taaskord mõned tunnid hiljem avaldas Hart siiski oma Twitteri kontol ka avaliku vabanduse.

"Ma otsustasin tänavuste Oscarite juhtimisest loobuda, sest ei taha suunata tähelepanu ära õhtult, kus tähistatakse niivõrd paljude hämmastavate inimeste töid. Ma vabandan minevikus öeldu pärast ka LGBTQ kogukonna ees."

91. Oscarid toimuvad 25. veebruaril ning Ameerika Filmiakadeemiat ootab ees väga raske ülesanne leida kiiresti uus õhtujuht.