“The Upside”

“The Upside” (eesti k “Ootamatu sõprus” toim.) pidi uusversioonina linastuma juba eelmisel aastal, ent seoses Weinsteini korporatsiooni ja Harvey Weinsteini skandaalidega võtsid filmi levitamise üle hoopis STX Entertainment ja Lantern Entertainment. Kõnealuse uusversiooni näol on tegu kolmanda mugandusega prantsuse originaalfilmist “Les Intouchables” ning selles teevad kaasa sellised A-kategooria staarid nagu Bryan Cranston ja Kevin Hart.

Kinodesse jõuab: jaanuaris.

“What Men Want”

Kui 2000.aastal nautisime Mel Gibsoni suurepärast rolli filmis “Mida naised tahavad”, siis nüüd on aeg pöörata pilk sellele, mida mehed tahavad. Süžee on üks-ühele originaaliga, üksnes vastupidine — Taraji P. Hensoni kehastatud naiskangelane, kes hiljuti ametikõrgendusest ilma jäänud, saab ühtäkki imepärase võime kuulda meessugupoole mõtteid. Otseloomulikult kasutab naine seda ametiredelil kõrgemale pürgimiseks, ent nagu ikka, muutuvad keeruliseks suhted sõprade ja kallimaga.

Kinodesse jõuab: veebruaris.

"Dumbo"

Üks tõesti oodatud taassünd on tänapäevane versioon kuulsast Disney elevandist Dumbost, kes nägi esimest korda ilmavalgust juba 1941.aastal. Kui toona oli filmi pikkuseks kõigest 64 minutit, siis kuulduste kohaselt teeb uusversioon nii pikkuse kui sisu osas originaalile silmad ette. Filmis löövad kaasa ka kuulsad näitlejad — Colin Farrell, Danny DeVito ja Michael Keaton.

Kinodesse jõuab: märtsis.

"Pet Sematary"

“Pet Sematary” (eesti k “Loomade surnuaed” toim.) on Stephen Kingi üks kuulsamaid romaane ning esimest korda tehti sellest film juba 1989.aastal, 6 aastat pärast raamatu ilmumist. Arvestades Kingi teoste põhjal loodud linateoste menukust — võtkem kasvõi näiteks kõige hiljutisem “It“ — pole mingi ime, et Paramount Pictures uusversioonide tegemisele kuuma annab. Peatselt kinno jõudev film pidavad jääma originaalloole vägagi truuks. Näitlejateks Jason Clarke, Amy Seimetz ja John Lithgow.

Kinodesse jõuab: aprillis.

"Hellboy"

Kuigi “Hellboy III” põrus kinodes täielikult, on uuel katsetusel lootust — Hellboy’d kehastab nimelt seriaalis “Stranger Things” tuntust kogunud David Harbour. Pealegi, kuluaarides sahistatakse, et uus Hellboy on süngem ja õudusfilmilikum kui varasemad versioonid ning võib seetõttu kriitikutele tunduvalt enam meeldida. Lisaks Harbourile teevad filmis kaasa Milla Jovovich, Ian McShane, Sasha Lane ja Daniel Dae Kim.

Kinodesse jõuab: aprillis.

"The Hustle"

Te kõik teate ilmselt Frank Ozi kas Muppetite show’st või Star Warsist, kus ta on oma hääle andnud Yodale, ent paljudele tuleb üllatusena, et Oz on ka hinnatud režissöör, kelle hinnatumaks filmiks “Dirty Rotten Scoundrels”. Sarnaselt filmile “Mida mehed tahavad” on ka kõnealuse filmi uusversioon "The Hustle" (eesti k "Afäär" toim.) muutnud ainsa asjana vaatevinklit, keskendudes naiskangelasele. Peategelasi kehastavad Rebel Wilson ja Anne Hathaway.

Kinodesse jõuab: mais.

"Aladdin"

Kui kauaoodatud “Dumbo” jõuab kinno laiaulatuslikult ümbertehtuna, siis teine Disney hitt “Aladdin” jääb oma algupärale truuks. See aga ei tähenda sugugi, et loosse ei võiks sisse pikkida täiesti uusi tegelasi. Jutustuse keskmes olevat “tänavarotti” kehastab Mena Massoud ning printsess Jasmine’i Naomi Scott, lambivaimu mängib Will Smith ning Jafari Marwan Kenzari.

Kinodesse jõuab: mais.

Grudge

Filmi “The Grudge” ehk “Vimm” originaal on teadupärast pärit Jaapanist ning alates 1998.aastast on see üsna mitmetele õudusrežissööridele huvi pakkunud. Nüüd, 10 aastat pärast kõige esimest ameerikalikku mugandust ja mitut järge, minnakse algusse tagasi, tuues teemasse uusi kolle ja värskeid tegelasi. Kuigi eriti palju veel filmi kohta avaldatud pole, on ometigi teada, et filmis teevad kaasa näiteks Andrea Riseborough, Demián Bichir ja John Cho.

Kinodesse jõuab: juunis.

"Child’s Play"


Kes siis ei teaks mõrvarlikku nukku Chucky’t, kelle kohutav silmnägu ja julmad tungid isegi stabiilsema närvikavaga filmifännile õudusunenägusid võivad põhjustada! Kuigi Chucky sünged tegemised ilmuvad tulevikus seriaali näol ka tele-ekraanidele, tuuakse ta ka suurele ekraanile. Uusversioon järgib paljuski originaalliini. Kaasa teevad Aubrey Plaza, Gabriel Bateman ja Brian Tyree Henry.

Kinodesse jõuab: juunis.

"The Lion King"

Üks kauaoodatumaid uusversioone on kahtlemata omal ajal tohutult populaarsust kogunud “The Lion King” ehk “Lõvikuningas”. Täpselt nagu “Aladdin”, püsivad ka lõvikuninga seiklused enamvähem originaali lähistel, ent ometi on tegijad teada andnud, et on oodata ka üllatusi. Nagu tänapäevase filmi puhul arvata võiski, ollakse joonisfilmist kaugele edasi arenetud, rabades detailitäpsuse ja võrratu graafikaga. Oma hääled on tegelastele andnud Donald Glover, Beyoncé, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, John Kani, Alfre Woodard, Keegan-Michael Key, Florence Kasumba, Eric Andre, Amy Sedaris ja James Earl Jones.

Kinodesse jõuab: juulis.

"The Addams Family"

Kuigi me alles hiljuti nägime kinolinal Addamsi perekonna tegemisi, minnakse tänavu kinno jõudvas versioonis tagasi juurte juurde. Kuna filmi linastumiseni on veel kõvasti aega, on infot üpris vähe, kuid teada on, et tegelasi kehastavad Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloe Grace Moretz, Finn Wolfhard, Nick Kroll, Bette Midler ja Allison Janney.

Kinodesse jõuab: oktoobris.

"Charlie’s Angels"

Samuti üks oodatumaid uusversioone omaaegsest menukist on “Charlie’s Angels” (eesti k “Charlie inglid” toim.). 70ndatel populaarsust kogunud teleseriaal on juba 2000. ja 2003.aastatel Hollywoodi puudutust tunda saanud, kuid sedapuhku asuvad relva hoidma Kristel Stewart, Naomi Scott ja Ella Balinska. Lisaks teevad kaasa ka Elizabeth Banks (kes on ühtlasi ka režissöör), Patrick Stewart ja Djimon Honsou.

Kinodesse jõuab: novembris.

"Call Of The Wild"

Jack Londoni märgiline teos “Ürgne kutse” jutustab teatavasti loo kelgukoerast, kelle keeruline elutee viib ta huntide sekka, kus ta oma ellujäämise nimelt karmi võitlust pidama peab. See haarav lugu on juba vähemalt neli filmiversiooni saanud ja nüüd järjekorras viiendas puhuvad põnevale seiklusele elu sisse Harrison Ford, Dan Stevens, Karen Gillan ja Terry Notary.

Kinodesse jõuab: detsembris.