Eesti ja maailma esilinastus saab näha Forum Cinemas Tallinna Coca-Cola Plaza, Viljandi Centrumi ja Tartu Ekraan kinodes teisipäeval, 5. veebruaril ning üldisesse Eesti filmilevisse jõuab teos alles 15. veebruarist. Enne seansi algust tuleb lisaks näitamisele maailma esilinastuse punase vaiba telgitagused ja põnevad intervjuud filmitegijatega, sealhulgas kohtub kinoekraani vahendusel ka James Cameroni endaga.

"Alita on kinomaailmas olnud juba väga kaua oodatud film, mille esialgse suurele linale toomise idee käis legendaarne James Cameron välja juba 2003. aastal, kuid pidi seda pidevalt edasi lükkama, sest tegeles "Avatari" ja selle järgedega," selgitas Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod.

"Linateos põhineb Yukito Kishiro samanimelisel Jaapani koomiksil ehk mangal, mis on maailmas võitnud suurt populaarsust ja paljud on oodanud, kuidas Cameron selle suurele linale toob, kuna teadupärast on tema käe järgi valminud "Avatar" kui ka "Titanic" kõikide aegade filmide sissetulekute edetabelis vastavalt esimesel ja teisel kohal," märkis Novod.

Enne eksklusiivse esilinastuse algust toimub Forum Cinemas Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodes fännide vahel ka filmiviktoriin ja loos, misjärel saab üheskoos nautida maailma esilinastuse punase vaiba melu. Kõik Tallinnas, Tartus ja Viljandis esilinastuse külastajad saavad lisaks ka piiratud koguses välja antud filmi postri omanikuks.

"Alita: Sõjaingel" on ambitsioonikas ulmeseiklus, milles Cameron räägib koos filmi lavastaja Robert Rodriguezega loo lootusest, armastusest ja vaprusest. Mitmesaja aasta kaugusel tulevikus satub "küber-arst" Ido (Christoph Waltz) Raudlinna prügimäelt teadvuseta küborgi Alita (Rosa Salazar).

Ärgates ei mäleta Alita midagi oma minevikust, ei sellest, kes ta on ega maailmast enda ümber. Kõik on uus, iga kogemus esmakordne. Ido püüab tüdrukut kaitsta tolle salapärase mineviku eest, samas kui Alita uus sõber Hugo (Keean Johnson) pakub abi kadunud mälestuste taastamiseks. See aga toob Alita kannule tumedad jõud, kes ei peatu millegi ees, et kadunud olnud küborg igaveseks vaigistada.

Osades Rosa Salazar ("Labürindijooksja: Surma ravim"), 2-kordne Oscari-võitja Christoph Waltz ("Vääritud tõprad"), Oscari-võitja Jennifer Connelly ("Requiem for a Dream"), Keean Johnson ("Nashville"), Oscari-võitja Mahershala Ali ("Kuuvalgus", "Luke Cage") ja paljud teised.

Rohkem infot sündmuse kohta ja piletid leiad SIIT!