31. mail linastuv "Godzilla II: koletiste kuningas" ("Godzilla II: King of the Monsters") on antud frantsiisi, mis koosneb nii Jaapani kui ka USA filmidest, 35. film. See on ühtlasi ka 2014. aasta "Godzilla" järjelugu ning kuulub samasse universumisse, kuhu astus eelmisel aasta ka King Kong filmiga "Kong: Pealuu saar". Ka kolmas osa on töös. See linastub järgmisel aastal ja kannab väga selge sõnumiga pealkirja "Godzilla vs. Kong".

Legendary Picturesi ja Warner Brosi "MonsterVerse" saigi sellisel kujul alguse Gareth Edwardsi ("Monsters", "Rogue One: A Star Wars Story") lavastatud 2014. aasta "Godzilla" filmiga, mis oli efektide mõistes suurepärane, aga loo ja tegelaste osas mitte nii väga ning vahest kõige suurem pettumus oli see, et nimikangelast sai üllatavalt vähe näha. See viga parandatakse järjes, kus Godzilla asub võitlusse frantsiisi legendaarsete koletistega.

"Godzilla II: koletiste kuningas" on mitmes mõttes eelmisele sarnane film. Ka seda lavastab karjääri alguses pigem väiksemate filmide poolest tuntud režissöör, kelleks on teise osa puhul Michael Dougherty ("Trick 'r Treat", "Krampus").

Kaasa teevad Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Bradley Whitford, Sally Hawkins, Charles Dance, Thomas Middleditch, O'Shea Jackson Jr., Ken Watanabe ja Zhang Ziyi.

"Godzilla II: koletiste kuningas" linastub Eesti kinodes 31. mail.