Kui oled Elisa kasutaja


1. “Sest ta on naine”

Selle nädala filmisoovitus Elisa videolaenutusest on tõsielul põhinev film nimega “Sest ta on naine”. Tegu on sütitava ja hingestatud filmiga, mis jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab sel meestekesksel alal läbi lüüa. Film keskendub sellele, kuidas ta alustas naistele võrdsete õiguste nimel võitlemist. Kui Ruth ühes abikaasa Martyga võtab vastu murrangulise juhtumi, teab ta, et see võib igaveseks muuta viisi, kuidas kohtud ja Ameerika Ühendriigid soolisesse diskrimineerimisse suhtuvad. Film näitab ka Ruthi ja Marty muinasjutulist armastust, partnerlust, mis oli edukas nii eraelus kui ka tööalaselt.

2. "Kurb Jasmine”

Elisa Filmimaailm pakub vaadata Oscari ja Kuldgloobusega pärjatud Woody Alleni tragikomöödiat “Kurb Jasmine”. Film räägib elegantsest New Yorgi seltskonnadaamist Jasmine'ist (Cate Blanchett), kelle abielu rikkaärimehe Haliga (Alec Baldwin) jookseb karile ning kogu ta senine priviligeeritud elu laguneb koost. Meeleheitel naine kolib oma õe Gingeri (Sally Hawkins) juurde San Franciscosse ja püüab seal uuesti jalad alla saada.

3. "Kõik patud"

Mai algusest näitame Elisa Seriaalimaailmas esimest korda maailmas laineid löönud kahte uut sarja, mis on Elisa rahvusvaheline omatoodang ning mis telekavadesse ei jõua! Niisiis ongi ainuke võimalus neid vaadata just meie Seriaalimaailmast! Üks neist sarjadest on “Kõik patud”, millel terve esimene hooaeg on oma kuue osaga meil korraga nähtav. Tegevus toimub Soomes, kus noor kriminaaluurija Lauri saadetakse oma kunagisse kodukanti, kus kahe mehe mõrv raputab konservatiivset väikeküla. Paariliseks saab ta elunautleva Sanna. Uurija on sunnitud kodus vastu astuma keerulisele tõele tema enda mineviku kohta ja samal ajal jahtima mõrtsukat Põhja-Soome maapiirkonnas.