Brad Pitt

Brad Pitt
Foto: Scanpix


1. Enne kui Brad Pittist sai kuulus näitleja, teenis ta leiba erinevatel ametipostidel. Näiteks sõitis ta limusiiniga ja sõidutas prostituute, aitas külmkappe tassida ja riietas end restorani El Pollo Loco reklaamimiseks kanaks.

2. Brad Pitti üheks läbimurdeliseks rolliks oli seksika kriminaali JD kehastamine draamafilmis „Thelma & Louise". Tegemist oli väikese rolliga, kuid see pälvis paljude tähelepanu. Sama rolli tahtis omale saada ka George Clooney, kuid mingil põhjusel anti see tollal tundmatule Pittile.

3. Brad Pittile pakuti ka rolli 2000. aastal linastunud filmis „American Psycho", kui ta mänedžer soovitas sellest keelduda. Ilmselt oli see hea otsus, sest vaevalt oleks Brad Pitti fännidele meeldinud teda vaadata Patrick Batemani rollis.

4. Esialgselt pidid spioonipaarikest 2005. aastal linastunud filmis kehastama Brad Pitt ja Nicole Kidman. Kuna nende suhted olid aga pigem jahedapoolsed, siis kadus Pittil rolli vastu huvi ära. Kui Kidman otsustati asendada Angelina Jolie'ga, oli Pitt kohe pildis tagasi. Samal aastal läks Pitt lahku Jennifer Anistonist ja läks suhtesse hoopis Angelina Joliega.

5. 1999. aastal leidis aset pentsik vahejuhtum. Nimelt läks 19-aastane Athena Rolando salaja Brad Pitti majja, ronis aknast sisse ja tõmbas endale Pitti riided selga ning veetis majas kümme tundi enne, kui alarm hakkas tööle.

6. Väljaanne People on Brad Pitti nimetanud kahel korral seksikaimaks meheks kogu maailmas. Näitleja pälvis esimese auhinna 1994. aastal ja teise 2000. aastal.

7. Pitt on mänginud kolmes filmis, mille pealkirjas on number 7: „Seven Years in Tibet (1997), „Se7en" (1995) ja „Seven Seas" (2003). Samuti on ta mänginud kolmes filmis, mille pealkirjas on arv 12: „Twelve Monkeys" (1995), „Ocean's Twelve" (2004) ja „12 Years a Slave" (2013).

8. Kui Brad Pitt oli põhikoolis, ei õnnestunud tal kooli korvpallimeeskonda pääseda. Niisiis otsustas ta oma mitteametliku meeskonna kokku panna ning pani kirja, et tema isa Bill Pitt on nende treener.

9. Brad Pitt käis Missouri ülikoolis ja õppis ajakirjandust. Kui lõpetamiseni oli jäänud vaid kaks nädalat, tundis Pitt, et ta pole ikka päris kindel ajakirjanikuna tööle hakkamises või üldse selles, mida ta elus teha tahab. Niisiis pani ta kõigest paar nädalat enne lõpetamist asjad kokku ja läks minema.

10. 1995. aastal linastus film „Twelve Monkeys". Selleks, et rolli paremini sisse elada, veetis Pitt terve päeva Philadelphia psühhiaatriahaiglas.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio
Foto: Scanpix


1. Leonardo DiCaprio üks tuntumaid rolle on Jacki roll filmis „Titanic". Esialgu tahtsid filmistuudiod aga rolli anda hoopis Matthew McConaugheyle. James Cameron aga nõudis, et just Leonardo DiCaprio mängiks Jacki.

2. DiCaprio esimene roll oli laste telesarjas „Romper Room", aga ta sai kinga, sest teda peeti liialt segavaks.

3. Leonardo DiCaprio sai oma eesnime Leonardo da Vinci järgi. Kui DiCaprio ema oli rase ja teda ootas, siis esimest korda tundis ta Leonardot oma kõhus liigutamas just sellel hetkel, kui ta ühe da Vinci teose ees.

4. Filmi „Inception" rollide jagamine käis puhtalt Leonardo DiCaprio järgi. Nolan teadis, et ta tahab filmi peaossa just nimelt DiCapriot ja ülejäänud näitlejad valiti selle järgi, kes DiCaprioga kõige paremini sobisid.

5. Kui Leonardo DiCaprio hakkas näitlemisega tõsisemalt tegelema, siis ta agent soovitas tal võtta endale nimeks Lenny Williams, sest see olevat ameerikapärasem.

6. 1998. aastal annetas Leonardo DiCaprio värskelt ehitatud Loz Felize raamatukogule palju arvuteid, et sisustada raamatukogu arvutiklass. Kohta, kuhu raamatukogu püstitati, asus varem DiCaprio lapsepõlvekodu.

7. Esialgu soovis Quentin Tarantino, et just nimelt DiCaprio kehastaks nats Hanz Landat filmis „Inglorious Basterds", kuid DiCaprio ütles rollile ära, mistõttu läks see Christoph Waltzile, kes pälvis rolli eest ka oma elu esimese Oscari.

8. Kuna Leonardo DiCaprio pole kunagi ühtegi narkootikumi tarvitanud, siis pidi ta rääkima eraldi spetsialistiga, et olla asjaga kursis enne kui ta asus mängima filmis „The Wolf of Wall Street".

9. Leonardo DiCaprio on üks paljudest staaridest, kes on broneerinud sõidu kosmosesse firmaga Virgin Galactic. Ta broneeris sõidu 2013. aastal. Lisaks sellele on DiCaprio avaldanud soovi reisida Marsile.

10. Leonardo DiCaprio ema nimi oli Irmelin Indenbirken ja ta sündis Saksamaal.

Allikas: factinate.com