Juunis levis kuulujutt, et 1999. aastal alguse saanud ja 2003. aastal lõppenud "Matrixi" triloogia järjeosa peaosas polegi enam viimasel ajal "John Wicki" filmiseeria edu tõttu meeletult populaarsust nautiv Keanu Reeves, vaid hoopis Michael B. Jordan, keda nägime Marveli "Mustas pantris" ning näiteks ka "Rocky" järgedes "Creed" ja "Creed II".

Nüüd andis Warner Bros teada, et asi päris nii pole, sest "Matrixi" neljanda filmi peaosades on taaskord Keanu Reeves ja Carrie-Anne Moss ehk Neo ja Trinity,

Lisaks selgus, et filmi režissöör on kõik varasemad "Matrixi" filmid lavastanud Wachowskite duo üks pool, kelleks on Lana Wachowski, kes on ka filmi stsenarist.

Lugu leiab aset "Matrixi" maailmas, mis võib tähendada, et hiljem saabuva üllatusuudisena võib filmis siiski tähtsal kohal olla ka Michael B. Jordani kehastatud uus tegelane, kuigi praegu pole selles osas midagi kinnitatud. Jordan võib kehastada Morpheuse nooremat versiooni. Varasemalt kehastas tegelast Laurence Fishburne, kuid tema osalust pole uues filmis veel kinnitatud

Filmi toodavad ja levitavad Warner Bros. Pictures ja Village Roadshow Pictures ehk samad stuudiod, mis tõid meieni ka varasema triloogia.

Warner Bros. Picture grupi esimees Toby Emmerich kinnitas uudist avalikuks tehes, et nad ei saakski olla veelgi õnnelikumad selle üle, et saavad koos Lanaga naasta "Matrixi" universumisse.

"Lana on tõeline visionäär. Ta on ainulaadne ja originaalne filmitegija", ütles Emmerich

Juunis liikus info, et neljanda "Matrixi" stsenarist on Zak Penn ("The Incredible Hulk", "Ready Player One", "The Avengers" ), aga nüüd selgus, et käsikirja eest vastutavad peale Lana Wachowski ka kirjanik ja kriitik Aleksandar Hemon ning David Mitchell, kelle romaanist "Cloud Atlas" valmis 2012. aastal Wachowskite käe all ka ambitsioonikas ekraniseering.

"Matrix 4" võtted algavad 2020. aastal.