Roger Avary

Režissöör, stsenarist ja produtsent Roger Avary kirjutas koos Quentin Tarantinoga "Pulp Fictioni" stsenaariumi ning võitsid ka pairma originaalstsenaariumi Oscari. Avary kujunes üheks Hollywoodi olulisemaks stsenaristiks ja ka paljulubavaks režissööriks, kui lavastas 1994. aasta "Killing Zoe" ja Bet Easton Ellise romaani põhjal filmi "The Rules of Attraction". Avary kirjutas ka kõigi aegade parima videomängudel põhineva filmi "Silent Hill" (2006) stsenaariumi ja Robert Zemeckise "Beowulfi", mida kirjutas koos Neil Gaimaniga.

2008. aastal sai endale nii stsenaristi kui režissöörina nime teinud Avary karjäär läbi, sest ta arreteeriti purjus peaga auto sõitmise ja autoõnnetuse põhjustamise eest. See polnud veel kõige hullem. Tema põhjustatud autoõnnetuse tõttu sai inimene reaalselt surma. 2009. aastal mõisteti Avary aastaks vangla teenistusse, mis tähendas, et sai päeval oma tööga jätkata, aga pidi igal õhtul vanglasse naasma. Kuna Avary väljendas toona oma Twitteris, kui kohutav oli sealne kord, siis saadeti ta reaalsesse vanglasse, kus istus kinni ülejäänud aasta.

Avary viimane lavastatud film oli 2004. aasta "Glitterati", mida ei lastud legaalsetel põhjustel kunagi välja, sest filmi loomisel rikuti igasuguseid autoriseaduseid.

17 aastat pärast avalikkuse ette jõudnud viimast lavastatud filmi "The Rules of Attraction" on Avary lõpuks tagasi tema enda lavastatud ja kirjutatud krimifilmiga "Lucky Day", mille peaosades on Luke Bracey, Nina Dobrev ja Crispin Glover. Film linastus septembris Prantsusmaal ja USA kinodesse jõudis see oktoobris. "Lucky Day" paistab olevat vanakooli krimifilm, aga vähemalt IMDb ja Rotten Tomatoesi alusel pole keegi filmist väga vaimustuses.