Variety andmetel hakkab Mawle Amazoni "Sõrmuste isanda" seriaalis kehastama tegelast nimega Oren, kes peaks allikate sõnul olema üks põhiantagonist. See on kummaline, sest J.R.R. Tolkieni lugudes pole sellist tegelast, mis tähendab, et seriaali loojad on selle tegelase kas välja mõelnud või on tegu ajutise nimega, mida kasutatakse näitlejate valimisel, et keegi ei saaks enne seriaali linastumist teada, keda Mawle tegelikult kehastab.

Seriaalis mängivad veel Will Poulter ja Markella Kavenagh, kes kehastavad Beldorit ja Tyrat. Ka need nimed ei esine Tolkieni romaanides ja jutukogumikes.

1.5 miljardi dollariga valmiv Amazoni "Sõrmuste isanda" seriaali võtetega alustati augustis Edinburghis. Hiljem koliti Uus-Meremaale, kus filmiti ka Peter Jacksoni "Sõrmuste isanda" filmitriloogia ja sellele järgnenud "Kääbiku" triloogia.

J.R.R. Tolkieni raamatutel põhinev seriaal peaks linastuma 2021. aastal ning üle 1.5 miljardi dollari suuruse eelarvega kujuneb see üheks kõige kallimaks seriaaliks, mis kunagi tehtud. Seriaali režissöör on J.A. Bayona, kelle käe all valmis 2018. aasta "Jurassic Park: Fallen Kingdom", mis tõusis 1.3 miljardi dollari suuruse kassatuluga ühel hetkel enimteeninud filmide edetabelis 12. kohale. Bayona teiste filmide hulka kuuluvad õudusfilm "The Orphanage", katastroofifilm "The Impossible" ja fantaasiadraama "A Monster Calls".

Tolkieni loodud Keskmaa ajaloo põhjal valmiv seriaal hakkab koosnema viiest hooajast ning plaanis on ka mitu haruseriaali. Ülipopulaarseks osutunud "The Man in High Castle" tootnud Amazon maksis Tolkieni valdusele, kirjastajale HarperCollins ja filmistuudiole New Line Cinema õiguste eest 250 miljonit dollarit. Neid õigusi soovis ka Netflix, aga Amazon jäi peale.

Võrdluseks nii palju, et "Sõrmuste isanda" filmitriloogia maksis kokku 281 miljonit ja "Kääbiku" triloogia 655 miljonit dollarit. HBO mammutseriaali "Troonide mängu" 8. hooaja maksumuseks oli 90 miljonit dollarit. Kõik kaheksa "Troonide mängu" hooaega läksid kokku maksma aga 770 miljonit dollarit, mis on ikka väiksem kui arendusjärgus oleva "Sõrmuste isanda" seriaali üle 1.5 miljardi dollari.

Veel valmimisjärgus olev seriaal ei põhine tegelikult "Sõrmuste isanda" kolmel romaanil. Lugu suundub hoopis romaaniseeriast tuhanded aastad eelnevasse aega. See omakorda tähendab, et seriaal põhineb Tolkieni teistel "Sõrmuste isanda" maailma kuuluvatel lugudel, mida on aastaid toimetanud tema poeg Christopher Tolkien.

Nende tööde hulgas on ka Keskmaa ja selle asukate sündi seletav "Silmarillion" ja mitmest osast koosnev "Keskmaa ajalugu". Lisaks on nii "Lõpetamata lood" ja sellest omakorda irdunud täiendatud lisalood "Beren ja Luthien", "Hurini lapsed" ja "Gondolini langus" imepärane lugude varasalv.

Amazon on mõista andnud, et lugu leiab aset Teisel ajastul enne Númenori langust, mis tähendab, et Peter Jacksoni filmide antagonist Sauron ja tema aegade alguses eksisteerinud isand Melkor (ehk Morgoth) hakkavad olema seriaali põhilised antagonistid.