Septembris toimunud Toronto filmifestivali esilinastuse järel aasta parimaks filmiks nimetatud "Nugade peal" sai kriitikute arvustusi koguva Rotten Tomatoesi koondhinnanguks lausa 99% ja kui arvestada, et 2019. aasta filmide hulgas on Rottenis ainult 15 filmi, mis on saanud hinnanguks 99% või 100%, siis peaks Johnsoni uus film olema tõepoolest unustamatu elamus.

Sünopsis: Tunnustatud stsenarist ja lavastaja Rian Johnson (“Brick”, “Ajasõlm”, “Star Wars: viimased jedid”) avaldab austust krimiromaanide kuningannale Agatha Christiele filmiga “Nugade peal”, mis on lõbus tänapäevane mõrvamüsteerium, kus igaüks on kahtlusalune.

Kui populaarne krimikirjanik Harlan Thrombey (Christopher Plummer) leitakse pärast ta 85. sünnipäeva oma kodust surnuna, kutsutakse juhtunut uurima uudishimulik ja võluv detektiiv Benoit Blanc (Daniel Craig). Blanc puutub Harlani enneaegse surma tagamaid selgitades kokku Harlani ebatavalise perekonnaga ja pühendunud alluvatega ning peab valede ja pettuste võrgu lahti harutama.

Filmis mängivad Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, LaKeith Stanfield, Katherine Langford ja Jaeden Martell. “Nugade peal” on nutikas ja stiilne mõrvamüsteerium, kus tõde selgub alles päris lõpus.

"Nugade peale" linastub Forum Cinemas kinodes 29. novembril.

Eestikeelne treiler: