Kodumaised teleteenuste pakkujad Elisa ja Go3 panid kokku nimekirjad, et mida võiks iseseisvumise aastapäeval vaadata. Muidugi kõiki asju on võimalik vaatada ka järele.

Kui oled Elisa kasutaja


Kuna pidustuste keskel võib olla keeruline telerile keskenduda, on õnneks kõiki eetris olnud saateid võimalik ilma lisatasuta järgi vaadata Elisa Elamusest. Seal leiab ka videolaenutuse esivaates kodumaiste filmide kategooria, kus on hulgaliselt Eesti linateoseid nii nooremale, kui vanemale generatsioonile.

Elisa TV-tiim soovib omalt poolt kõigile meeldejäävat vabariigi aastapäeva ja edastab omapoolsed vaatamissoovitused.

Reetur

Kuueosaline spioonipõnevik on inspireeritud Eesti lähiajaloos toimunud spiooniskandaalidest. Sarja tegevus toimub 2000. aastate algul, kui Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks. Kasuahnus ja tunnustusvajadus viivad peategelase Alfred Vindi koostööle Vene luurega ja nii algab närvesööv kassi-hiire mäng sihikindla noore vastuluuraja Marko Arrakuga. Põnevusliine raamivad tegelaste isikliku elu keerdkäigud, mis kõik tegevusse põimuvad ja loole oma elulise dimensiooni lisavad.

Treiler

Üle noatera

Eesti lähiajaloos on mitmeid peatükke, mille teistsugune lõpplahendus oleks mõjutanud meie riigi ja inimeste saatust. "Üle noatera" pakub teile alternatiivse vaate, mis oleks juhtunud, kui nimekad sündmused Eestis oleks lahenenud teisiti. Saatejuht Rasmus Kagge, režissöör Indrek Simm.

Treiler

Kohtunik

Kohtunik (Mait Malmsten) on mees, kes esindab kohtusaalis seadust ja rangeid reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Vend leiab, et langetatud otsus on ebaõiglane ning nõuab, et kohtunik oma otsust muudaks. Kohtunik jääb endale kindlaks - otsus on langetatud.

Treiler

EV102 - Vabariigi Presidendi kõne, ETV

Esmaspäev, 24.02.2020

Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi kõne iseseisvuspäeva puhul.

EV102 - Kontsert-lavastus. Igal linnul oma laul, ETV

Esmaspäev, 24.02.2020

Folklorist Oskar Loorits on öelnud: "Vabas õhus julgelt ja jõuliselt tiibu lehvitav lind on meie omakultuurile ja vaimsusele sobivaimaks sümbolkujuks." Eesti iseseisvuspäeva tähistamisel on sel korral inspiratsiooni saadud just neist lindudest, kelles on märgatud inimestega nii mõndagi sarnast. Lavastaja-dramaturg Karl Laumets, muusikajuht Vaiko Eplik, kunstnik Kristjan Suits, koreograaf Ingmar Jõela, režissöör Ove Musting.

Kiired ja vihased 1-7, Kanal2

Esmaspäev, 24.02.2020

Maratonülekanne Kiired ja vihased filmisaagast pakub head ülevaadet kõikidele fännidele, kes enne suvise hiti kinolinastust veel vanu aegu meenutada tahavad.

Skandinaavia vaikus, TV3

Esmaspäev, 24.02.2020

Thrillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku. Osades: Reimo Sagor, Rea Lest, Kaido Veermäe, Katre Kasaleht.

Treiler

Nimed marmortahvlil, TV3

Esmaspäev, 24.02.2020

Aasta 1918. Euroopa kaardile on sündinud uus riik – Eesti Vabariik. Filmi keskmes on tavalised koolipoisid, kes ei pidanud paljuks minna oma riigi iseseisvuse eest võitlema. Neil tuleb lüüa raskeid lahinguid. Kas saadakse tasuks armastus, isamaa või jäävad neist mälestuseks nimed marmortahvlil?

Treiler

Kui oled GO3 kasutaja

Kui vabariigi sünnipäeva lipuheiskamine ja paraad saavad vaadatud, pole mõtet lasta patriotismil vaibuda. Hea võimalus selleks on 6 kodumaist filmi, mis voogedastuskeskkond Go3 oma videoteegist välja otsis.

“1944” (2015)

Elmo Nüganeni mängufilm "1944" käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Treiler

„Sangarid“ (2017)

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidega läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!

Treiler

„Rohelised kassid“ (2018)

Kaks vana pätti Markus (Tõnu Kark) ja Eduard (Sergei Makovetsky), kes on enamuse oma elust trellide taga veetnud, saavad lõppude lõpuks vabadusse. Maailm on muutunud, aga meeste pikaaegsed unistused ja plaanid sunnivad neid kiiresti kohanema. Kuid kõik nendega toimuv, uus reaalsus, takistused ja absurdselt koomilised situatsioonid, millesse nad satuvad, pööravad nende illusioonid pea peale. Neid pole kellelegi vaja, nad "rikuvad kõikjal pildi ära" ning ei kohane ühiskonna normidega. Nad on üleliigsed. Pääsedes vabadusse lepivad sõbrad kokku, et kohtuvad nädala pärast hotellis, kuid enne on vaja kokku sõlmida kõik isiklikud lahtised otsad.

Treiler

“Klassikokkutulek” (2016)

Ohtralt naljakaid dialooge, pisarateni naerma ajavaid olukordi ja parimat näitlejameisterlikkust pakkuv komöödia. Kooli lõpetamisest on möödas 25 aastat ja kolm klassivenda asutavad end vastumeelselt kokkutulekule. Mart (Mait Malmsten), Toomas (Genka) ja Andres (Ago Anderson) on üsna tavalised tublid ja toredad mehepojad, kel elus kõik pealtnäha okei, aga ometi on eredaimad unistused jäänud kas saavutamata või vajunud kaugele unustuse hõlma. Et ennast argirattast korraks välja tõmmata otsustavad semud üritusele eelneval nädalavahetusel linna peale minna ja tunda end taas 18-aastastena. Ometi on nii maailm kui meeste füüsis pikkade aastatega kõvasti muutunud. Pole midagi naljakamat keskealistest meestest, kes püüavad meeleheitlikult olla nooremad, kui kere kannatab. Pole midagi kurvemat olukorrast, kus vaim on endiselt valmis, aga liha kipub järele andma. Pole seega sugugi üllatav, et Tallinna ööelus saab tol õhtul nii mõndagi piinlikku toimuma.

Treiler

“Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused” (2018)

Eesti ühe armastatuima kinohiti mustast huumorist pakatav järg toob ekraanile tagasi kolm kooliaegset sõpra, kes on otsustanud korraldada ägeda poissmeesteõhtu, aga satuvad ootamatult hoopis matustele. Unustamatust klassikokkutulekust on aastake möödas ning kolme lustliku sõbra elus puhuvad uued tuuled. Kuum rokkstaar Toomas (Genka) on lõpuks otsustanud naise võtta, Mardi (Mait Malmsten) abielus on suured jamad ning Andres (Ago Anderson) on naissoole sõja kuulutanud, hakates põhimõtteliseks poissmeheks.

Treiler

„Klassikokkutulek 3: Ristiisad“ (2019)

Filmisaaga pöörane lõppsirge, kus häbenemiseks pole aega ning risti ei lööda ette mitte millegi ees. Kolm parimat sõpra - Mart, Andres ja Toomas - tulevad tagasi. Loo viimase peatüki alguses aga leiame kolm klassivenda olukorrast, kus kuri saatus on kõige hullemini asunud Andrest väntsutama. Alustades eksnaise Anne uuest imalalt sulnist pereidüllist koos nägusa rikkurist abikaasa ning vastsündinud beebiga, kuni ootamatult kaelasadanud kohustusest hooldada invaliidistunud isa. Miks küll on teistel elu kõige ilusam just siis, kui sinul kõige hullemini rapib? Kui Anne teeb Andresele ettepaneku hakata beebi ristiisaks, otsustab vapper mees leida ristsetele minekuks oma käevangu maailma kauneima kaaslanna. Sünnib äärmiselt loogiline plaan suunduda naisejahile tantralaagrisse. Pakkinud kaasa ratastoolis isa ja suured lootused, alustab Andres koos kaimude Toomase ja Mardiga stiihilist amokki läbi Eesti kuuma suve.

Treiler