Best of BFMi ajalugu ulatub aastasse 2012, mil kinos Artis toimus esimene filmikooli auhindade jagamine. Seejärel kolis sündmus ülikooli ja on aasta-aastalt aina suuremaks kasvanud. „Asi läks õigesti käima alles 2013. aastal kui valmis SuperNova kinosaal. Veel paremini aga alates 2017. aastast kui tudengid seda ise korraldama hakkasid,” sõnab BFMi direktor Katrin Saks. Tänavuse Best of BFMi peakorraldaja Sander Lebrechti sõnul ühendab filminädala korraldus tudengeid ja annab võimaluse tutvuda kaastudengite möödunud aastal tehtud töödega.

Ekraanile jõuavad BFMi bakalaureuse- kui magistritudengite eelmisel aastal valminud lühimängufilmid, dokumentaalfilmid ja teised audiovisuaalsed tööd, näiteks muusikavideod ja reklaamid, mis on välja valitud filmikooli õppejõudude poolt. Linastuvaid teoseid hindab Best of BFMi žürii koosseisus Maria Mang (Eesti Filmimuuseum), Katrin Rajasaare (ERR) ja Daiga Livčāne (Läti Kultuuriakadeemia).

Filmifestival
Foto: BFM

Saksa sõnul on seesugune väljund tudengitele oluline. „Omas mahlas seened on küll päris head, aga looja vajab keskkonda ja festival on üks osa sellest loomingulisest keskkonnast. Õpitakse ju nii enda kogemustest kui ka teistelt. Ka õpetajad. Festivali lõpus selguvad parimad, kes oma töödega BFMile au ja kuulsust tooma hakkavad,” sõnab BFMi direktor, vihjates filminädala lõpus toimuvale auhinnagalale, kus 16 kategoorias jagatakse parimatele BOBi kujukesi.

Aastate jooksul on Best of BFMilt BOBi kujukesi noppinud režissöörid Moonika Siimets,
Kaur Kokk, Nora Särak ja paljud teised tänaseks tuntud tegijad. BFMi direktori Katrin Saksa sõnul on eesti filmimaastiku tulevik heades kätes. „Minu arvates on tudengite tase iga aastaga tugevamaks läinud ja tingimused paremaks, seda ka võrdluses naaberriikidega. Ma väga loodan, et eeloleval nädalal saame selles kõik veenduda. Ootan põnevusega!“

Best of BFM leiab aset 25.–28. veebruaril Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis. Tasuta filmiseansid toimuvad teisipäevast neljapäevani, 25.–27. veebruaril algusega kell 16.00 SuperNova kinos (Narva mnt 27, Nova maja, IV korrus). Lisainfo
linastuste kohta leiab kino kodulehelt aadressil www.kinosupernova.ee.