Mõnigi saatesarja kaheksast loost on vaatajatele tuttav, sest need on juhtunud aastaid tagasi paljudele tuntud sündmuste keerises. Mõni lugu on aga värske ja sügavalt isiklik. Kõiki neid lugusid ühendavad igavesed küsimused - mis on inimese saatus ja kes või mis seda juhib? Või on kõik meie elus toimuv lihtsalt juhus ning seoste otsimine on naeruväärne ja mõttetu? Ometi räägivad mitmed saates osalevad inimesed oma surmaeelsetest kogemustest viisil, mis tekitab kõhedust ja suurendab peataolekut veelgi.

Esimeses osas räägib oma loo Haapsalust pärit Tarmo, kes sattus surmaga silmitsi Afganistaanis sõdurina teenides. Noormees kaotas Talibani terroristide lõhkekeha tõttu mõlemad jalad. Tarmo väidab, et elu ja surma vahel vaakudes nägi ta valget koridori, kust jooksid läbi kõik tähtsamad inimesed – naine, laps ja lähimad sõbrad. Teadvuseta mees toimetati sõjaväebaasi, kuid tema vigastused olid nii tõsised, et edasi läks lend kopteriga Inglismaa haiglasse, koomas kangelane pardal.

„Surmasuust pääsenud“
Foto: Go3

Tarmo üritab leida põhjust, miks see tragöödia temaga juhtus. Kas süüdi on karmavõlg? Saates näeme ka, kuidas leidis ta pärast saatuslikku sündmust jõudu edasi elada ning depressiooni ja suitsiidimõtetega hakkama sai. Produtsent Urmas Eero Liiv loodab, et saatesari paneb vaatajaid elule ja saatusele teise pilguga vaatama.

Uut Eesti dokumentaalsarja „Surmasuust pääsenud“ näeb juba praegu Baltikumi suurimas voogedastusteenuses Go3.tv, kuhu iga nädal lisandub uus episood. TV3 eetrisse jõuab sari märtsi lõpus.