Selle tehnoloogia autor, Nadia Makita, tuntud ka kui Quellcrist Falconer (Renée Elise Goldsberry), soovis avastada universumit, külastada erinevaid planeete, mis muidu oleks ühe inimelu jooksul võimatu. Loomulikult pakkus see aga suurepärast igavese elu võimalust inimkonna eliidile, keda kutsutakse Methideks (tänu Metuusala-laadsele pikaealisusele), võimaldades neil oma võimu ja rikkust kasvatada ja ekspluateerida inimkonna vaesemat kihti.

"Altered Carbon" II hooaeg
Foto: imdb.com

“Altered Carboni” esimene hooaeg pakkus vaatajatele korralikku ulmemärulit, kust võis leida peaaegu kõike - head meelelahutuslikku lugu, sügavam mõte, paljaid kehi ja isegi samurai mõõgavõitlust. Peaosalist Takeshi Kovacsit mängis Joel Kinnaman, kes sobis sinna rolli suurepäraselt. Kuna tegemist on samanimelise 2002 ilmunud Richard K. Morgani raamatu ekraniseering (osa triloogiast), siis järgmised hooajad tundusid loogilised. Kuuldes, et "Altered Carbon" saabki teise hooaja, tekkis minus kohene huvi, et kuidas sarjaga edasi minnakse ning kuidas seda vaatajatele serveeritakse, sest teine raamat on juba oluliselt rahulikum, tagasihoidlikum ja läheb veelgi sügavamale.

"Altered Carbon" II hooaeg
Foto: imdb.com,

Netflixi sarja teise hooaja tegevus toimub kolmkümmend aastat hiljem. Kovacs, keda sel korral mängib Anthony Mackie, nõustub vastu võtma uue tööotsa, kus tasuks lubatakse talle infot Quelli saatuse kohta ja uut suurepäraste täiustustega keha. Nii jõuabki Kovacs tagasi oma koduplaneedile Harlani maailma. Kovacsil tuleb tegemist teha nii uute kui vanade tuttavatega ja planeeti ümbritseva iidse tulnukate tehnoloogiaga, mis tulistab alla kõik lendava kui see teatud kõrgusepiiri ületab.

Siin tabas kohe esimene üllatus, sest teine raamat oli vahele jäetud ja ette oli võetud hoopis kolmas, see kõige raskem ja igavam raamat kogu sarjas. Julged poisid, mõtlesin endamisi ja vaatasin rahulikult edasi. Kuid midagi oli ikka väga viltu, sest ekraanil oli puder ja kapsad ning iga episoodiga läks asi ainult hullemaks. Raamatust polnud siin alles midagi muud kui ainult idee ja tegelaste nimed, sest isegi nimede taga olevate tegelaste taust ja isikupära oli veega alla lastud.

"Altered Carbon" II hooaeg
Foto: imdb.com,

Olgu pealegi siis, mõtlesin! Eks püüan siis raamatud lihtsalt ära unustada ja võtta Netflixi sarja nagu ta on - midagi uut. Sedasi selgus, et kui Harlani maailma ja tegelaste taustad ära unustan, siis nagu ei jäägi ekraanile midagi peale tühipalja märuli enam alles. Siin ja seal on küll vahepeal midagi proovitud, aga ebaõnnestunult. Märuli vahele on sisse pikitud mitmeid pisiasju ja tegelasi, kuid sellel kõige puudub tihti seos ülejäänud sarjaga. Kohati jätab kogu hooaeg sellise punnitatud mulje, kus üritatakse vaatajale ulmemärulit pakkuda ning sinna vahele püütakse augutäiteks midagi tekitada. Danica Harlan on siinkohal üks hea näide, kus vahepeal nagu proovitakse mõne stseeniga valgust heita tema isiksusele, kuid nii ebaõnnestunult, et need momendid oleks võinud rahulikult kõik ära jätta. Vaatajad ei oleks sellest midagi kaotanud.

"Altered Carbon" II hooaeg
Foto: imdb.com,

Kõige hullem käkk on kokku keeratud Kovacsiga, kellest on saanud ilmetu keskpärane tegelane. Internetis süüdistatakse selles Kovacsit mängivat Anthony Mackiet, siis mina süüdistaksin siin hoopis kirjutajaid ja produtsenti.

Mäletate Kovacsit veel esimesest hooajast? Ta on viimane Envoy, edukas ja ohtlik tegelane, keda kardetakse. Sealhulgas olid Envoyd tuntud ka oma suurepärase intuitsiooni poolest. Teises hooajas on temast saanud hoopis üks peksukott, kes saab korduvalt taotud ja laseb end suvalisel pearahakütil haledalt nurka mängida. Envoyde kuulsast intuitsioonist pole enam haisugi järel. Kõige nukram on see hetk, kui teised tegelased tema kõrval hakkavad juba küsimusi esitama, et hei midagi on valesti, kuid naiivne Kovacs arvab endiselt, et kõik on kõige paremas korras.

Kahjuks see pole veel kaugeltki kõik. Kovacs on ebastabiilne, tema olemus, iseloom ja põhimõtted muutuvad uue hooaja jooksul korduvalt. Ühel hetkel on ta vastu Methide hukkamisele, teisel hetkel ei huvita teda karvavõrdki enam kui süütud järsku kannatavad. Järgmisel hetkel aga näeb ekraanil Quelli järele ohkavat armuvalus poisikest, kel puudub igasugune kaine mõtlemine ja keda ei huvita kes kõik seal kõrval hukka saavad. No ei sobi see pilt kuidagi kokku Kovacsiga, keda me esimeses hooajas nägime, rääkimata siis raamatutest.

"Altered Carbon" II hooaeg
Foto: imdb.com,

Tõsi, vahepeal küll püütakse vaatajateni tuua seda Richard K. Morgani raamatutest tuttavat sügavust, eetilisi vastuolusid, valusaid reetmisi, elu ja surma üle juurdlevaid küsimusi ja lahinguid, kuid see kõik jääb ikka lahjaks ja pealiskaudseks. Selle asemel püütakse keskenduda Altered Carboni esimesest hooajast tuttavale actionile. Õnnetuseks jääb seegi kuidagi sisutühjaks ja viletsaks, jäädes kaugele maha sellest ägedast madistamisest mida me esimeses hooajas näha saime.

"Altered Carboni" teine hooaeg on üks vilets laialivalguv käkk ning seda on lihtsalt igav vaadata. Nii igav, et jäin korduvalt selle saatel magama, mistõttu pidin nii mõnegi episoodiga järgmisel päeval otsast alustama. Õnneks on teist hooaega kokku ainult kaheksa episoodi, mistõttu ei pidanud pikalt piinlema.

Hinde andmiselt kaalusin pikalt, et mis oleks õiglane hinne "Altered Carboni" teisele hooajale. Kahte nagu ei saa panna, sest päris nii hull ta nüüd ka ei olnud, et kohe üldse vaadata ei kannatanud, samas keskpärase sarja hinnet ta jälle välja ei venita. Seega neli peaks sobima, sest kui tõesti enam mitte midagi muud targemat vaadata pole, siis võib ju prooviks selle ette võtta küll.