Abielupaar andis teada, et nad viibisid Austraalias Baz Luhrmanni hetkel veel nimeta Elvis Presley filmi tegemise juures, kus Tom Hanks sai rolli kui legendaarse laulja agent Tom Parker.

Enda ametlikus teates Tom Hanks räägib, et tema ja abikaasa tundis ennast rohkem väsinud kui tavaliselt ning keha kergelt valutas. Rital oli külmavärinad, mis tulid ja läksid ning lõpuks ka palavik. Nad olid mures ja lasid ennast testida ning selgus, et neil mõlemal on Koroonaviirus.

Hanks ja Wilson on hoole all ning teistest eraldatud kuniks oht on möödas. Tervest filmimeeskonnast olid nemad ainsad, kes selle viiruse külge said, kuid nagu selgus, siis enne tootmise alusatamist oli ühel Warner stuudio töötajal samuti COVID-19, mida nüüd ravitakse.

Selle uudisega samal ajal anti teada Euroopast USA-sse lendamise keelust järgmise kuu jooksul ning Maailma Terviseorganisatsioon ütles, et COVID-19 on nüüd globaalne pandeemia. Tänaseks on kinnitatud enam kui 115 000 juhtumit ning 4200 surma.

View this post on Instagram

Hello, folks. Rita and I are down here in Australia. We felt a bit tired, like we had colds, and some body aches. Rita had some chills that came and went. Slight fevers too. To play things right, as is needed in the world right now, we were tested for the Coronavirus, and were found to be positive. Well, now. What to do next? The Medical Officials have protocols that must be followed. We Hanks’ will be tested, observed, and isolated for as long as public health and safety requires. Not much more to it than a one-day-at-a-time approach, no? We’ll keep the world posted and updated. Take care of yourselves! Hanx!

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on Mar 11, 2020 at 6:08pm PDT

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!