Ferzan Özpeteki filmis peavad kaks lastekauget, oma suhtega kriisi jõudnud meest kantseldama lapsi, kes neile hoida jäetakse.

Filmi režissöör saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri „Suudlevad tudengid".

Ööl vastu pühapäeva lõppenud festivali populaarseim film oli Soome draama „Harjumuse jõud", mida vaatas Raekoja platsi vabaõhukinos 700 inimest. Festivali virtuaalses kinos Elisa Stage kogus enim vaatamisi - ligemale 300 - Norra dokumentaalfilm „Autoportree".

Koos üritustega sai Tartus festivalist osa ligemale 6300 inimest, virtuaalset kino külastati üle Eesti 1200 korda.

„Me oleme väga tänulikud publikule, kes käitus äreval ajal vastutustundlikult ja täitis kõiki reegleid," ütles festivali juht Kristiina Reidolv Tartu hiljutisele koroonapuhangule viidates. Samuti tõstis ta esile Tartu kunstiorganisatsioonide koostööd, mille tulemusena toimus ligemale 30 üritust.

15. PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 10.-15. augustini. Festivali fookuses oli kunst. Koroonaviiruse tõttu toimus festival piiratud publikuhulgaga, samuti rakendati teisi ettevaatusabinõusid. Esimest korda sai kümmet filmi vaadata virtuaalselt üle kogu Eesti. Festivali filme saab näha veel 19.-22. augustini Tallinnas Filmimuuseumis.

Tartuffi korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Publiku lemmikfilmi „Õnnejumalanna" treiler:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!