Apteeker Melchiori produtsendi Armin Karu sõnul filmitakse Saaremaal perioodil 13-29. oktoobrini kokku 10 võttepäeva. Peamiseks võttekohaks on Kuressaare linnus, kus filmiti lisaks langevõre stseenideleinterjööris, välismüüril, sisehoovis 19. oktoobril võetakse linnuse hoovis üles raevanglat kujutavad stseenid ja alates 23. oktoobrist algavad filmivõtted Keskaja elamuskeskuses Archebald.

„Otsisime üle Eesti võttepaiku, mis sobiksid Apteeker Melchiori filmide tegevuspaiga ja keskaja kujutamiseks. Saaremaa linnus on võttepaigana eriline seetõttu, et filmivõtete ettevalmistamise käigus sai korda tehtud linnuse langevõre, mille restaureerimisele panid õla alla Saaremaa ettevõtjad,“ selgitas Armin Karu. Langevõre taastamine maksis 4284 eurot.

Armin Karu sõnul on 10 Saaremaa võttepäeva eelarve ligikaudu 100 000 eurot. Saaremaal tehtavad kulud jagunevad filmigrupi, näitlejate, toitlustuse, majutuse, transpordi, võttepaikade rendi ja kunstiosakonna seotud kuludeks. Apteeker Melchiori filmivõtteid toetab 9500 euroga Saarte Filmifond.

Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnevat Apteeker Melchiori keskaegsete krimipõnevusromaanide sarjast toodetava mängufilmide võtted toimuvad režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel juulist detsembrini. Filmitriloogia jutustab kolm lugu Tallinna apteeker Melchiorist, kelle ülesandeks on paljastada kohutava mõrvalaine taga peituv saladus.

Filmides astuvad tuntud näitlejate kõrval üles mitmed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli viimase lennu lõpetanud noored näitlejad, keda juhendas režissöör Elmo Nüganen. Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir, teised peaosatäitjad on Alo Kõrve ja Maarja Johanna Mägi.

Triloogia esimene mängufilm „Apteeker Melchior“ põhineb Indrek Hargla romaanil "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus" ning Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme kirjutatud originaalstsenaariumil. Avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu. Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse. Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Triloogia teise filmi „Apteeker Melchior. Viirastus“ stsenaariumi kirjutamisel on aluseks võetud romaan "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus". Kolmanda filmi „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ stsenaarium sai ainest Hargla romaanist „Apteeker Melchior ja timuka tütar“.

Keskaegse krimitriloogia režissöör on Elmo Nüganen, stsenaariumi autorid on Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme. Filmi produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist, Esko Rips Nafta Filmsist , Armin Karu HansaFilmist ja Tanel Tatter ning Veiko Esken Apollo Film Productionsist. Eesti ja Läti koostöös valmiva triloogia kaasprodutsentideks on Jānis Kalējs (Film Angels Productions, Läti) ja Philipp Kreuzer (Maze Productions, Saksamaa). Operaator on Mihkel Soe ning kunstnik Matis Mäesalu.

Triloogia tootmiseelarveks on 6 miljonit eurot. Esimese mängufilmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Triloogia tootmisele aitavad kaasa ka Viru Filmifond, Saarte Fond, Tartu Filmifond, National Film Centre of Latvia, Riga Film Fund, Elisa ja Kanal2.

Esimene mängufilm “Apteeker Melchior” jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal.